نمایش های شنیدنی با مهر-محرمانه لس آنجلس-6؛

جابه جایی 9 کیلو هروئین توسط مامور فاسد/ نفوذ تبهکاران در قانون

نمایش رادیویی «پرونده محرمانه لس آنجلس» به کارگردانی ایوب آقاخانی در 7 قسمت تولید و پخش شده است.

خبرنگار مهر، «پرونده محرمانه لس آنجلس» نوشته جیمز الروی نویسنده رمان و داستان های جنایی و معمایی و فیلمنامه نویس آمریکایی و سومین کتاب از مجموعه «کوآرتت ال ای» این نویسنده است. موضوع «پرونده محرمانه لس آنجلس» به فساد مشترک پلیس و چهره های مشهور هالیوود می پردازد.

در سال 1997 فیلمی بر اساس این داستان با کارگردانی کرتیس هنس و بازی هنرمندانی چون کوین اسپیسی، راسل کرو، کیم بسینگر، گای پیرس و جیمز کرامول ساخته و اکران شد و توانست 2 جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن و بهترین فیلمنامه اقتباسی را از آن خود کند.

فیلم «پرونده محرمانه لس آنجلس» که با بودجه 35 میلیون دلار ساخته شده بود، با اقبال قابل توجه منتقدان و مخاطبان سینما نیز مواجه شد و توانست در زمان اکران خود به فروش یک صد و 26 میلیون دلاری برسد.

ایوب آقاخانی نویسنده و کارگردان تئاتر و نمایش هایی رادیویی که در فعالیت های رادیویی خود به سراغ آثار مطرح و تأثیرگذار ادبیات و ادبیات نمایشی جهان می رود و این آثار را در قالب نمایش رادیویی کارگردانی و به مخاطب ارائه می دهد، به سراغ «محرمانه لس آنجلس» رفته است.

وی با نگاهی به فیلمنامه «پرونده محرمانه لس آنجلس» نوشته برایان هالگند و کرتیس هنسن بر اساس همین رمان، ترجمه، تنظیم و کارگردانی این نمایش رادیویی را انجام داده است.

بازیگران ششمین قسمت نمایش رادیویی «پرونده محرمانه لس آنجلس» به ترتیب ایفای نقش عبارتند از ایوب آقاخانی در نقش جک وینسنس، شهریار حمزیان در نقش ادموند اکسلی، اکبر مولایی در نقش جانی استامپنات، محسن بهرامی در نقش باد وایت، شیوا اردویی در نقش پیشخدمت، هوتن شکیبا در نقش پیرس پچت، فریده کاکاوند در نقش لین براکن، فرهاد قائمی مهدی در نقش دادلی اسمیت، داریوش موفق در نقش سید هاجنز.

فرشاد آذرنیا افکتور، علی حاجی نوروزی صدابردار و شهناز دهکردی تهیه کننده، دیگر عوامل این نمایش رادیویی هستند.

در قسمت ششم نمایش رادیویی «پرونده محرمانه لس آنجلس» با مدت زمان 24 دقیقه و 44 ثانیه، جک در حال تحقیق درباره پیرس پچت و پیدا کردن آدرس وی است. ادموند اکسلی به سراغ جک می رود و به وی دستور می دهد که باد وایت را تعقیب کند زیرا معتقد است وایت خودمختار عمل می کند. ادموند در بحثی که با جک دارد درباره دزدی می گوید که پدر پلیسش را با 6 گلوله به قتل رساند و این امر باعث شد تا ادموند پلیس شود.

جک به ادموند می گوید که باید پرونده قتل «جغد شب» را فراموش کند اما ادموند با صراحت می گوید که قصد دارد ماجرای پشت پرده این پرونده را رو کند.

از سوی دیگر باد وایت به سراغ جانی استامپنات می رود و از او سراغ باز میکس را می گیرد که قبلا پلیس بوده و برای پیرس پچت کار می کرده است. جانی اول آشنایی با باز را کتمان می کند ولی با فشار باد شروع به دادن اطلاعات می کند. جانی می گوید باز گفته بود که قرار است 18 پوند هروئین جابه جا کند. باد به جانی می گوید که باز به قتل رسیده است. جانی نیز به وی می گوید که از سرانجام 18 پوند هروئین بی اطلاع است.

جک که باد وایت را تعقیب کرده به ادموند می گوید که باد در ابتدا به سراغ جانی رفته و بعد هم به خانه لین براکن رفته است.

جک و ادموند به خانه پیرس پچت می روند تا با وی صحبت کنند. ادموند به پچت می گوید که درباره پرونده قتل «جغد شب» سوالاتی دارد. پچت به ادموند می گوید که اطلاعات بیشتری از آنچه به باد وایت داده ندارد. ادموند از اینکه باد نزد پچت آمده تعجب می کند. ادموند جک را برای کسب اطلاعات بیشتر به پزشک قانونی می فرستد و خودش هم به خانه لین براکن می رود.

لین براکن به ادموند می گوید که باد وایت درباره زرنگی وی صحبت کرده است. ادموند می گوید که زرنگی او به این خاطر است که از کسی رودست نمی خورد. لین براکن می گوید که باد وایت از وی متنفر است.

لین براکن می گوید که به باد وایت علاقه مند شده است. ادموند به لین می گوید که از باد وایت بدش نمی آید. لین به ادموند می گوید که وی آدم خشنی است در حالی که باد وایت فقط ظاهر خشنی دارد.

در ادامه قسمت ششم این نمایش رادیویی، جک به سراغ دادلی اسمیت می رود و وی می گوید که باز میکس و دیک استنسلند در زمانی با هم همکاری داشته و از پیرس پچت اخاذی می کرده اند و ... .

با هم ششمین قسمت نمایش رادیویی «پرونده محرمانه لس آنجلس» را بشنویم.

نظرات

captcha