صدور یک میلیون و 400 هزار مجوز از طریق درگاه ملی
 

وزیر اقتصاد گفت: طبق آمار نزدیک به یک میلیون و 400 هزار فعال اقتصادی توانسته اند مجوز فعالیت اقتصادی خود را از طریق درگاه ملی مجوزهای کسب و کار و بدون مراجعه به دستگاه ها دریافت کنند.
 

رونمایی از نظام پرداخت اعتباری به ذی نفع نهایی
 

برای اولین بار و در راستای صفر شدن رسوب پول، با دستور رئیس جمهور از بهمن ماه نظام پرداخت اعتباری به ذی نفع نهایی برای پرداخت های بودجه ای دولت رونمایی شد.
 

مرگ اقتصادی آلمان نزدیک است
 

در حال حاضر، موتور رشد قدرتمند اتحادیه اروپا آسیب پذیر به نظر می رسد زیرا خطر صنعتی زدایی در حال ظهور است.
 

ایران در تولید 22 محصول کشاورزی جزء 7 کشور برتر دنیا است
 

کارشناسان مطرح کردند که ایران در تولید 22 محصول کشاورزی، جزء 7 کشور برتر دنیا است.
 

برگزاری جلسه وبیناری خاندوزی بااعضای شورای عالی ایرانیان مقیم چین
 

نشست وبیناری «احسان خاندوزی» وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعضای شورای عالی ایرانیان مقیم چین با هدف بررسی مسایل و مشکلات فعالان اقتصادی ایرانی در این کشور برگزار شد.
 

رونمایی از نظام پرداخت اعتباری به ذینفع نهایی
 

وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد : در راستای صفر شدن رسوب پول، با دستور رئیس جمهور از بهمن ماه، نظام پرداخت اعتباری به ذی نفع نهایی برای پرداخت های بودجه ای دولت رونمایی شد.
 

پلاک گذاری ملی خودروهای مناطق آزاد به گمرک ابلاغ شد
 

آیین نامه اجرایی بند (ث) تبصره (7) ماده واحده قانون بودجه سال 1402 کل کشور مبنی بر پلاک ملی شدن خودروهای خارجی در مناطق آزاد به گمرک ایران ابلاغ شد.
 

با توسعه میدان های جدید ، غرب کشور متحول می شود
 

مدیر عامل نفت مناطق مرکزی در بازدید از میدانهای گازی تنگ بیجار ، باباقیر و بانکول توسعه این میادین را نقطه آغازین در تحول غرب کشور ذکر کرد.
 

بازارهای سهام آسیا همچنان لنگ می زنند
 

معاملات امروز بازارهای سهام آسیا در حالی به پایان رسید که روند شاخص ها نشان دهنده وجود بی اعتمادی سرمایه گذاران بود در همین حال بازارهای اروپایی روز خود را در فضایی منفی آغاز کردند و بازار وال استریت معاملات سه شنبه را با رنگ سبز به پایان برد.
 

بورس نه توانی برای بالا رفتن دارد نه رمقی برای ثبات
 

معاملات این روزهای بورس نشان می دهد، سهامداران دست از معامله کشیده اند و بورس در یک وضعیت معلق قرار گرفته است.
 

بانک مسکن از افزایش سهم مسکن در بازار سرمایه حمایت می کند
 

مدیرعامل بانک مسکن گفت: با توجه به اهداف دولت، کار و فعالیت برای تأمین نیاز مردم اولویت ماست و از هر طرح و برنامه ای که باعث آرامش مردم و افزایش سهم مسکن در بازار سرمایه شود حمایت می کنیم.
 

اطلاعیه فرابوررس در خصوص طبقه بندی در بازار دوم
 

بورس 24: بر اساس اطلاعیه شرکت بورس تهران، از تاریخ 25 بهمن ماه بازار دوم به تابلوی اصلی و فرعی طبقه بندی خواهد شد.
 

سیاست گذاری متمرکز فروش یکی از بهترین سیاست های وزارت صمت
 

اولین مراسم اعلام نتایج خودروهای تولید داخل از طریق سامانه یکپارچه تخصیص خودرو با حضور نمایندگان شرکت های خودروساز و نهادهای نظارتی در شرکت سایپا برگزار شد.
 

خط رنگ، بدنه و پرس به سایت ایران خودرو تبریز اضافه می شود
 

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: یکی از سرمایه های اصلی ایران خودرو، توانمندی در حوزه طراحی و تولید قوای محرکه به مجموعه های خارج از ایران خودرو را در دستور کار قرار داده ایم.
 

کیفیت خودروهای داخلی در حال ارتقاء است
 

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: خودروسازان داخلی تلاش های زیادی کردند و چندسالی است که وارد حوزه طراحی و تولید پلتفرم های جدید شدند و کیفیت خودروهای داخلی هم در حال ارتقاء است.
 

خودروی ناقص از فرآیند تولید ایران خودرو حذف شد
 

قائم مقام ایران خودرو با شاره به تولید 84385 دستگاه خودرو، از حذف خودرو ناقص از فرآیند تولید در این گروه صنعتی خبر داد.
 

اختصاص 35 هزار خودرو ظرفیت فروش برای اجرای طرح حمایت از خانواده
 

معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا گفت:هیچ محدودیتی در اجرای طرح قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ندارد.
 

ایران خودرو در مسیر اصلاح حرکت می کند
 

معاون وزیر صمت گفت: طبیعی است که مشکلات یک شبه قابل حل نیست و نیازمند زمان است، مهم این است که ایران خودرو در مسیر اصلاح حرکت می کند.
 

تولید روزانه 1800 دستگاه خودرو با عبور مستقیم 90 درصدی خودروها
 

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: دستاوردهای حاصل شده در تولید 1800 دستگاه خودرو با عبور مستقیم 90 درصدی، در دهه 90 بی سابقه بوده و تمام موفقیت های حاصل شده به جهت تلاش بی وقفه همکاران است.
 

نیک دهقان، مدیر ارتباطات و امور بین الملل ایران خودرو شد
 

در حکمی از سوی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، محمود نیک دهقان به عنوان مدیر ارتباطات و امور بین الملل این گروه صنعتی منصوب شد.
 

آغاز صادرات اتوبوس شهری به کشور ترکمنستان
 

هم زمان با عید سعید فطر، با حمایت مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و با همکاری و هم دلی کارکنان، صادرات اتوبوس آتروس بنز از تولیدات شرکت ایران خودرو دیزل، به ترکمنستان آغاز شد.
 

ابزاری نو برای روزهای منفی بازار؛ امکان استفاده حقوقی ها از مرابحه سهام فراهم شد
 

فعالیت ابزار مرابحه سهام، در راستای تامین مالی شرکت ها جهت خرید سهام از بازار سرمایه، کاهش زمان تامین مالی شرکت های سرمایه گذاری، تخصصی تر شدن ابزارهای تامین مالی و همچنین توسعه بازار است. این ابزار می تواند در روزهای منفی بازار نقشی پررنگی در تقویت بخش خرید ایفا کند.
 

قطعی برق واحدهای تولیدی از چند روز آینده: خاموشی صنایع با اعلام قبلی انجام می شود
 

از چند روز آینده قطعی برق در واحدهای تولیدی آغاز می شود و باید به طور حتم خاموشی صنایع به منظور جلوگیری از ضرر و زیان ها با اعلام قبلی صورت بگیرد.
 

مروری بر خبرهای اختصاصی "سنا" در هفته گذشته
 

پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به بررسی مهم ترین اخبار بازار سرمایه در هفته ای که گذشت، پرداخته است.
 

سجامی شوید: مرحله سوم توزیع سود در راه است
 

معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از آغاز مرحله سوم فرایند پرداخت سود به جاماندگان سهام عدالت خبر داد.
 

توثیق سهام بهترین راه حل برای دارندگان سهام عدالت بدون ضرر به کلیت بازار
 

امکان فریز کردن سهام عدالت از طریق توثیق سهام و ارائه تسهیلات در قالب کارت های اعتباری باعث می شود تا دیگر آن فرد؛ فروشنده خود سهام عدالت نباشد. بدین ترتیب نگرانی ناشی از فشار فروش آزاد شدن سهام عدالت رفع و زمینه ساز آرامش در بازار سرمایه می شود.
 

جلوگیری از ورشکستگی شرکت ها با تعیین سقف برای نرخ خوراک پتروشیمی ها
 

سازمان بورس و اوراق بهادار طی جوابیه ای، با دفاع از اقدام تعیین سقف قیمت برای نرخ خوراک گاز تحویلی به صنایع پتروشیمی را موجب جلوگیری از زیان قطعی و ورشکستگی بسیاری از واحدهای فعال در این حوزه دانست.
 

برنامه ریزی وزارت نیرو برای تامین برق صنعت فولاد در تابستان
 

صحبت هایی با مسوولان مربوط به وزارت نیرو انجام شده که اکنون در حال برنامه ریزی لازم برای اجرایی شدن این تصمیمات هستند اما هنوز اعلام نهایی به ما نشده و مشخص نیست که قرار است در تصمیم گیری های خود چه میزان مصرف برق را کاهش بدهند.
 

ناشران و کارگزاران «پای کار» شوند
 

معاون عملیات شرکت سپرده گذاری مرکزی اوارق بهادار و تسویه وجوه (سمات) در نامه های جداگانه ای از کارگزاران و ناشران درخواست کرد در راستای کمک به این شرکت نسبت به ثبت نام سهامداران در سامانه سجام اقدامات ترغیبی و تشویقی لازم را انجام دهند.
 

کتاب «سلام بر بورس» به کتابخانه سازمان بورس رفت
 

همه افراد جامعه ما بورس را نمی شناسند و با نحوه سرمایه گذاری در آن و فواید و سودمندی های ناشی از آن آشنا نیستند. این در حالی است که آشنایی با بورس و فعالیت در آن می تواند در زندگی اقتصادی مردم بسیار موثر باشد. تا همین سال های اخیر بیشتر مردم پس اندازهای خود را فقط در بانک ها نگهداری می کردند و با راه های دیگر استفاده از اندوخته های خود آشنا نبودند. بر این اساس نقطه شروع برای سرمایه گذاری در بازار سرمایه را می توان آموزش بورس در نظر گرفت.
 

چرایی فراز و فرود بازار از 99 تا امروز
 

سیاست گذار می توانست رفتار منطقی تری از خود نشان دهد و در آن مقطع که بازار رو به رشد بود؛ با عرضه گسترده تر سهام، عطش ایجاد شده را کاهش دهد. علاوه بر اینکه سیاست گذاری های دولت، نهاد ناظر وقت بر بازار، اظهارنظرهای مجلس و برخی دیگر از نهادهای حاکمیت در ایجاد چنان ریزشی تاثیرگذار بودند.
 

اطلاعیه فرابوررس در خصوص طبقه بندی در بازار دوم
 

بورس 24: بر اساس اطلاعیه شرکت بورس تهران، از تاریخ 25 بهمن ماه بازار دوم به تابلوی اصلی و فرعی طبقه بندی خواهد شد.
 

حقیقی ها 290 میلیارد تومان پول از بازار خارج کردند
 

در پایانی ترین روز معاملاتی هفته جاری نیز شاهد بازاری متعادل و بی رمق بودیم. طی نیم ساعت پایانی تقاضا کمی بهبود یافت و برخی از نمادها با رشد قیمت همراه شدند. معاملات امروز با سبزپوشی 55 درصد از نمادها به پایان رسید. پس از پایان زمان معاملاتی 53 صف خرید و 35 صف فروش در ماشین معاملات باقی ماند.
 

ثبت رکورد بی سابقه رشد شاخص بورس چین با سخنان رئیس جمهور
 

شاخص بورس چین در واکنش به اظهارات رئیس جمهور این کشور برای ایجاد ثبات در بازارها، 6.8 درصد افزایش یافت و رکورد روزانه تاریخی ثبت شد.
 

رشد 8 درصدی نرخ گندله چه تاثیری بر سود گل گهر دارد؟
 

بورس 24: معدنی و صنعتی گل گهر که به لحاظ ارزش بازار در جایگاه نخست صنعت ایستاده ، در اسکیل 10 ماهه عملیاتی توانسته ارزش تجمیعی درآمد های خود را به حوالی 54 هزار میلیارد تومان برساند ، رقمی که از پوشش کامل درآمد های دوره قبلی و همچنین رشد سنگین 22.5 همتی نسبت به دوره مشابه خبر می دهد.
 

معامله 190 هزار تن آهن اسفنجی فولادساز بورسی در 5 قرارداد کشف پریمیوم
 

190 هزار تن آهن اسفنجی شرکت فولاد حاضر در بورس امروز در قالب 5 قرارداد کشف پریمیوم در بورس کالا معامله شد.
 

برآوردی از سود پتروشیمی جم در سال جاری
 

بورس 24: پتروشیمی جم از غول های الفینی کشور بوده که با سرمایه اسمی 1.8 همتی ، در بازار دوم بورس تقریبا 82 هزار میلیارد تومان ارزش گذاری شده است. هر برگ سهام جم در زمستان 1401 با قیمت 3000 تومان معامله میشد. طی یک سال گذشته ، ارزش سهم به سقف معاملاتی 6200 تومان رسیده و این یعنی اگر 100 میلیون تومان از پرتفوی خود را به این نماد ارزنده بورسی اختصاص میداید ، ارزش سرمایه شما تقریبا 2 برابر می شد.
 

آغاز بازارگردانی 12 و 24 ماهه سهام سه شرکت فرابورسی از امروز و شنبه
 

عملیات بازارگردانی 12 و 24 ماهه سهام سه شرکت فرابورسی با دامنه مظنه 2.25، 2.5 و 3 درصدی در بازار دوم معاملات از امروز و شنبه آغاز می شود.
 

عرضه 50 دستگاه کامیون کشنده در بورس کالا برای چهارشنبه آینده
 

بورس کالا چهارشنبه هفته آینده، میزبان عرضه 50 دستگاه کامیون کشنده فاو با موعد تحویل 25 فروردین است.
 

توقف 7 نماد و تعلیق "شنبدر و پترول"، رفع گره از 4 سهم و فهرست 14 ابطالی
 

نماد 7 شرکت بسته، "شبندر و پترول" تعلیق و 4 سهم نیز مشمول رفع گره معاملاتی شدند و فهرست معاملات ابطالی هم به 14 شرکت کاهش یافت.
 

قوانین سختگیرانه برای انتصاب مدیران بورسی ادامه یابد
 

یک تحلیلگر بازارهای مالی بیان کرد: به منظور افزایش اعتماد سهامداران به بازار سرمایه و حفظ حقوق آنها، باید قوانین سختگیرانه برای انتصاب مدیران بورسی ادامه یابد.
 

کاهش 11 درصدی ورود آب به سدهای کشور/ افزایش 22 درصدی خروجی از سدها
 

سخنگوی صنعت آب با اعلام اینکه میزان ورودی آب به مخازن سدهای کشور تا 30 دی ماه با 11 درصد کاهش روبرو بوده است، گفت: میزان خروجی آب از سدهای کشور نسبت به سال گذشته رشد 22 درصدی داشته است.
 

جدیدترین گزارش وضعیت آب در سدهای کشور
 

وضعیت نامطلوب بارش ها از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه) سبب شد برای نخستین بار ورودی آب سدهای کشور منفی شود.
 

آخرین وضعیت ذخایر آبی 5 سد تهران | حال 3 سد در شرق تهران بحرانی است
 

سخنگوی صنعت آب درباره وضعیت سدهای تهران و پایین بودن میزان ذخایر برفی و میزان بارش ها گزارش داد.
 

رشد 20درصدی مصرف گاز خانگی در هفته های اخیر
 

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: مصرف گاز بخش خانگی که تا نیمه آبان ماه حدود 330 میلیون مترمکعب در روز بود، در روز های اخیر به 400 میلیون مترمکعب در روز افزایش یافته است.
 

رئیس سازمان انرژی اتمی: تولید 20 هزار مگاوات برق اتمی هدف گذاری شد
 

اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی از هدف گذاری برای تولید برق اتمی 20 هزار مگاوات خبر داد.
 

از خشک شدن کامل یک سد تا افزایش میزان تأمین مصارف بخش های مختلف
 

بررسی 8 سد در استان های خراسان رضوی، هرمزگان، کرمان، گلستان و سمنان نشان می دهد که متاسفانه میزان پرشدگی آنها زیر 48 درصد است؛ این یعنی وضعیت بارش های سال آبی رضایت بخش نیست.
 

آغاز فصل سرما، بهترین زمان برای تدبیر دربارۀ گرما
 

زمین به سرعت به سمت گرم شدن در حرکت است و این موضوع تبعات و آثار مخرب زیادی در بخش های مختلف از محیط زیست گرفته تا اقتصاد خواهد داشت.
 

ماجرای سرقت یکی از دکل های نفتی اهواز چه بود؟
 

پیرو خبر منتشر شده در شبکه های اجتماعی، مبنی بر سرقت دکل نفتی در اهواز بنابر اعلام منابع آگاه این دکل هیچ گونه ارتباطی با شرکت های دولتی نفتی ندارد و متعلق به بخش خصوصی است.
 

جزییات سقف سوختگیری بنزین (اینفوگرافی)
 

جزییات سقف سوختگیری بنزین.
 

ذخیره برفی کشور صفر شد | تصاویر ماهواره ای را ببینید
 

بر اساس به روزترین اطلاعات ماهواره ای از ذخیره برفی کشور، میزان پوشش برفی کشور به صفر رسیده است.
 

بانک مسکن از افزایش سهم مسکن در بازار سرمایه حمایت می کند
 

مدیرعامل بانک مسکن گفت: با توجه به اهداف دولت، کار و فعالیت برای تأمین نیاز مردم اولویت ماست و از هر طرح و برنامه ای که باعث آرامش مردم و افزایش سهم مسکن در بازار سرمایه شود حمایت می کنیم.
 

واگذاری 38 هزار قطعه زمین در شهر جدید «بهارستان»
 

سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید از واگذاری 38 هزار قطع زمین در شهر جدید بهارستان، خبر داد.
 

خرید تجیهزات بندری، بندر چابهار/ رشد 8 درصدی تجارت دریایی
 

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با دو بخش خصوصی برای توسعه بندر چابهار مذاکره کرده و به توافق رسیدیم؛ طی یک کنسرسیوم با بخش خصوصی داخلی و خارجی کار را پیش خواهیم برد.
 

محدودیت های ترافیکی راه های کشور در تعطیلات پیش رو اعلام شد
 

مرکز مدیریت راه های کشور، محدودیت های ترافیکی از 18 تا 23 بهمن ماه را در برخی محورهای مواصلاتی کشور اعلام کرد.
 

ترافیک سنگین در چالوس/ فاقد مداخلات جوی در محورهای شمالی
 

برای بیشتر تقاطع و محورهای مواصلاتی کشور ترافیک سنگین و نیمه سنگین گزارش شده است.
 

افتتاح 54 واحد ویلایی نهضت ملی در شهر جدید «امیرکبیر»
 

امروز (17بهمن ماه) 54 واحد ویلایی نهضت ملی در شهر جدید امیرکبیر، افتتاح شد.
 

قطار رشت - کاسپین به دهه فجر نرسید
 

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور گفت: شرایط آب و هوایی عامل کندی پیشرفت طرح راه آهن رشت - کاسپین است.
 

تولیپس دنبال برندسازی برای ورود با بازار جهانی
 

شرکت ها و صنایع بزرگ در جهت افزایش سهم خود در بازار و بهبود بهره وری در جستجوی راهکارهای موثری هستند تا در بازار رقابت گوی سبقت را از رقبا بربایند.
 

تعیین و تدوین حریم گسلی 9 شهر
 

رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: تاکنون حریم گسلی 6 کلانشهر مصوب و ابلاغ شده و 9 شهر دیگر در مرحله پایانی تدوین و ارایه به شورای عالی شهرسازی برای ابلاغ قرار دارند.
 

ایرلاین ها برای گران فروشی بلیت بهانه ندارند؛ سوخت ارزان هواپیما
 

وزیر راه و شهرسازی گفت: به دلیل عرضه ارزان سوخت به شرکت های هوایی کمک چشمگیری به هزینه های آنها می شود در نتیجه بلیت هواپیما باید با قیمت مناسب عرضه شود.
 

صدور یک میلیون و 400 هزار مجوز از طریق درگاه ملی
 

وزیر اقتصاد گفت: طبق آمار نزدیک به یک میلیون و 400 هزار فعال اقتصادی توانسته اند مجوز فعالیت اقتصادی خود را از طریق درگاه ملی مجوزهای کسب و کار و بدون مراجعه به دستگاه ها دریافت کنند.
 

برگزاری جلسه وبیناری خاندوزی بااعضای شورای عالی ایرانیان مقیم چین
 

نشست وبیناری «احسان خاندوزی» وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعضای شورای عالی ایرانیان مقیم چین با هدف بررسی مسایل و مشکلات فعالان اقتصادی ایرانی در این کشور برگزار شد.
 

رونمایی از نظام پرداخت اعتباری به ذینفع نهایی
 

وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد : در راستای صفر شدن رسوب پول، با دستور رئیس جمهور از بهمن ماه، نظام پرداخت اعتباری به ذی نفع نهایی برای پرداخت های بودجه ای دولت رونمایی شد.
 

سود سهام عدالت متوفیان اسفند ماه واریز می شود
 

یک مقام مسوول گفت:فرآیند تقسیم ارث متوفیان سهام عدالت بین وراث از طریق سامانه «میراث» در شرکت سپرده گذاری مرکزی انجام خواهد شد.
 

ماجرای مسدود شدن حساب 400 طلافروش چه بود؟
 

وزیر امور اقتصادی و دارایی به ماجرای مسدودسازی حساب 400 فروشنده صنف طلا و جواهر ورود کرد.
 

10.
 

رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی گفت: مجموع حجم سرمایه گذاری جذب شده در دولت سیزدهم 10 میلیارد و 608 میلیون دلار است.
 

ثبت درخواست صدور فقط از درگاه ملی مجوز
 

شرایط تمدید و اصلاح مجوزها در درگاه ملی مجوزها بارگذاری شده و از اول اسفند، ثبت درخواست تمدید و اصلاح مجوزها هم مانند ثبت درخواست صدور، باید فقط از درگاه ملی مجوزها انجام شود.
 

تجارت خارجی کشور در دولت سیزدهم به 276 میلیارد دلار رسید
 

میزان تجارت خارجی کشور در 29 ماه فعالیت دولت سیزدهم به 410 میلیون تن کالا به ارزش 276 میلیارد دلار رسید.
 

دهک های بالا و دانه درشت ها در رصد سازمان امور مالیاتی هستند
 

رییس کل سازمان امور مالیاتی گفت: افراد متعلق به دهک های پایین درآمدی باید از تیررس نظام مالیاتی خارج شوند.
 

نظام ارزی کشور باید متعهد به رفع نیاز تولیدکنندگان شود
 

وزیر اقتصاد گفت: با توجه به تعاملات مشترک دولت و بخش خصوصی، نظام ارزی کشور باید متعهد به تامین ارز مورد نیاز فعالان اقتصادی در کوتاه ترین زمان ممکن در ماه پایانی سال شود.
 

استاندارد بویینگ نزولی شد
 

ر رئیس شرکت هواپیمایی امارات گفت: استانداردهای بویینگ به طور فزاینده ای در حال کاهش هستند.
 

بازار نفت به 14 تریلیون دلار سرمایه گذاری نیاز دارد
 

دبیر کل اوپک اعلام کرد: بازار جهانی نفت ظرف مدت 20 سال آینده به 14 تریلیون دلار سرمایه گذاری نیاز دارد.
 

تورم سالانه ترکیه به 65 درصد رسید
 

بر اساس آمار بانک مرکزی ترکیه که روز دوشنبه منتشر شد، تورم ترکیه با 6.7 درصد افزایش نسبت به آخرین ماه سال گذشته، بیشترین جهش ماهانه خود را از ماه اوت تاکنون به ثبت رسانده است.
 

اصلاح پیش بینی رشد اقتصاد جهانی توسط OECD
 

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) پیش بینی رشد اقتصاد جهانی برای سال 2024 را نسبت به پیش بینی قبلی 2.7 درصدی در ماه نوامبر به 2.9 درصد افزایش داد.
 

دورهمی ایلان ماسک با مدیران تسلا به صرف مواد مخدر
 

روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد که در برخی جلسه های ایلان ماسک با مدیران تسلا و اسپیس ایکس، مواد مخدر مصرف کرده است.
 

رکود در منطقه یورو کاهش یافت
 

رکود کارخانه های منطقه یورو برای سومین ماه در ژانویه کاهش یافت.
 

اردوغان رییس کل جدید بانک مرکزی ترکیه را منسوب کرد
 

در حالی که روز جمعه رییس کل بانک مرکزی ترکیه استعفا کرد، رییس جمهور این کشور رییس جدید این نهاد که قبلا در بانک مرکزی نیویورک کار کرده را منسوب کرد.
 

افزایش قابل توجه جعل اسکناس یورو در آلمان
 

بانک مرکزی آلمان اعلام کرد که طی ماه های اخیر کشفیات اسکناس جعلی یورو در این کشور به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.
 

رشد اقتصادی چین در سال 2024 به 4.
 

صندوق بین المللی پول پیش بینی می کند تولید ناخالص داخلی چین در سال 2024 به 4.6 درصد کاهش یابد و در میان مدت کاهش بیشتری پیدا کند.
 

بانک جهانی: رشد صادرات نفت ایران عامل رشد اقتصادی شد
 

بانک جهانی در گزارشی اعلام کرد رشد اقتصادی ایران به دلیل بالارفتن صادرات نفت ایران بوده و ربطی به قیمت نفت ندارد.
 

اجرای طرح یارانه مضاعف فجرانه از فردا
 

معاون رفاهی وزیر کار گفت: طرح یارانه مضاعف فجرانه از فردا به مدت سه ماه اجرا می شود.
 

کاهش سهم دولت در اقتصاد زمینه حضور بخش تعاونی و خصوصی را فراهم می کند
 

رئیس اتاق تعاون ایران نوشت: فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان نقطه عطفی برای بخش تعاونی و خصوصی است و زمانی که نقش و سهم دولت در اقتصاد به نفع بخش تعاونی و خصوصی کمرنگ شود, فضا برای رشد بخش تعاون و خصوصی توسعه می یابد.
 

یارانه تشویقی 220 هزار تومانی 17 بهمن واریز می شود
 

معاون رفاه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مبلغ یارانه تشویقی در طرح کالابرگ الکترونیکی که 120 هزار تومان بود، اکنون به 220 هزار تومان رسیده و 17 بهمن در قالب اعتبار در حساب یارانه افراد شارژ می شود.
 

نظر نمایندگان کارگری و کارفرمایی تعیین حداقل مزد به صورت ملی است
 

نماینده کارگران در شورای عالی کار با بیان اینکه تاکنون دو جلسه کمیته تخصصی مزد ذیل شورای عالی کار برگزار شده است، گفت: نظر نمایندگان کارگری و کارفرمایی تعیین حداقل دستمزدی کارگران به شکل ملی است.
 

ایجاد 140 هزار فرصت شغلی در مشاغل خانگی از ابتدای سال
 

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی از ایجاد 140 هزار فرصت شغلی در حوزه مشاغل خانگی از ابتدای سال تا کنون خبرداد.
 

اوراق گواهی سپرده خاص با نرخ 30 درصد از فردا چهارشنبه منتشر می شود
 

مدیر عامل بانک توسعه تعاون همچنین گفت که اوراق گواهی سپرده خاص با مجوز بانک مرکزی و با نرخ 30 درصد از فردا چهارشنبه برای تامین سرمایه در گردش تعاونی ها منتشر می شود.
 

اعتبار بهمن و اسفند طرح امنیت غذایی کودکان فردا واریز می شود
 

به گفته معاون امور رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اعتبار بهمن و اسفند طرح «امنیت غذایی کودکان» فردا واریز می شود.
 

پذیرش اوراق قطعی مالیاتی 3.
 

رئیس سازمان امور مالیاتی از پذیرش اوراق قطعی بیش از 3.7 میلیون مؤدی مشمول مالیات مقطوع سال 1401 خبر داد.
 

وزارت کار: 747 هزار شغل قطعی در یک سال گذشته ایجاد شد
 

معاون کارآفرینی و توسعه اشتغال وزیر کار امروز از ایجاد 747 هزار شغل قطعی در یک سال گذشته خبر داد.
 

بررسی دستمزد منطقه ای در نخستین جلسه کمیته تخصصی مزد
 

معاون توسعه روابط کار وزیر تعاون از برگزاری نخستین جلسه کمیته تخصصی مزد در روز جاری خبر داد و گفت: در این جلسه پیشنهاد وزارت اقتصاد مبنی بر مزد منطقه ای مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 

رونمایی از نظام پرداخت اعتباری به ذی نفع نهایی
 

برای اولین بار و در راستای صفر شدن رسوب پول، با دستور رئیس جمهور از بهمن ماه نظام پرداخت اعتباری به ذی نفع نهایی برای پرداخت های بودجه ای دولت رونمایی شد.
 

مرگ اقتصادی آلمان نزدیک است
 

در حال حاضر، موتور رشد قدرتمند اتحادیه اروپا آسیب پذیر به نظر می رسد زیرا خطر صنعتی زدایی در حال ظهور است.
 

ایران در تولید 22 محصول کشاورزی جزء 7 کشور برتر دنیا است
 

کارشناسان مطرح کردند که ایران در تولید 22 محصول کشاورزی، جزء 7 کشور برتر دنیا است.
 

پلاک گذاری ملی خودروهای مناطق آزاد به گمرک ابلاغ شد
 

آیین نامه اجرایی بند (ث) تبصره (7) ماده واحده قانون بودجه سال 1402 کل کشور مبنی بر پلاک ملی شدن خودروهای خارجی در مناطق آزاد به گمرک ایران ابلاغ شد.
 

با توسعه میدان های جدید ، غرب کشور متحول می شود
 

مدیر عامل نفت مناطق مرکزی در بازدید از میدانهای گازی تنگ بیجار ، باباقیر و بانکول توسعه این میادین را نقطه آغازین در تحول غرب کشور ذکر کرد.
 

بازارهای سهام آسیا همچنان لنگ می زنند
 

معاملات امروز بازارهای سهام آسیا در حالی به پایان رسید که روند شاخص ها نشان دهنده وجود بی اعتمادی سرمایه گذاران بود در همین حال بازارهای اروپایی روز خود را در فضایی منفی آغاز کردند و بازار وال استریت معاملات سه شنبه را با رنگ سبز به پایان برد.
 

بورس نه توانی برای بالا رفتن دارد نه رمقی برای ثبات
 

معاملات این روزهای بورس نشان می دهد، سهامداران دست از معامله کشیده اند و بورس در یک وضعیت معلق قرار گرفته است.
 

موسسه اعتباری کاسپین منحل شد
 

بعد از موسسه های توسعه و نور، امروز رسما موسسه اعتباری کاسپین منحل شد.
 

کسب رتبه نخست نقل و انتقالات وجوه ارزی در شبکه بانکی از سوی بانک شهر
 

پانزدهمین سال تأسیس بانک شهر، گرامیداشت تأسیس نهادی است که فصل جدیدی در سپهر اقتصادی ایران اسلامی آغاز کرد.
 

گزارش عملیات اجرایی سیاست پولی
 

بانک مرکزی به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 1449.9 هزار میلیارد ریال اقدام کرد.