رشد 225درصدی اعتبارات حوزه جوانان در خراسان شمالی

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی گفت: در دولت سیزدهم اعتبارات حوزه جوانان استان 225درصد رشد داشته است.

خبرگزاری تسنیم از بجنورد، غلامحسین شاکری امروز، شنبه، در ستاد ساماندهی جوانان خراسان شمالی  با بیان اینکه 40 سمن فعال در استان فعالیت می کنند که مدیریت 40 درصد آن ها توسط بانوان است، اظهار داشت: در حوزه جوانان استان خراسان شمالی افزایش اعتبار حوزه جوانان از مبلغ 2 میلیارد تومان به 4 میلیارد و 500 میلیون تومان و با افزایش 225درصدی در دولت سیزدهم همراه بوده است.

وی افزود: اختصاص 3 میلیارد و 150 میلیون تومان تسهیلات ویژه جوانان روستا، اختصاص مبلغ 26 هزار و 265 میلیارد و 730 میلیون ریال تسهیلات ازدواج جوانان، صدور مجوز مراکز مشاوره ازدواج و خانواده از 3 مرکز به 19 مرکز با افزایش 663درصدی بخشی از عملکرد دولت سیزدهم در این حوزه در استان است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان بیان کرد: همچنین صدور 4 مرکز همسان گزینی در شهرستان بجنورد، برگزاری 146 کارگاه آموزشی قبل از ازدواج،  برگزاری دوره های ملی دانش افزایی، برگزاری دوره تربیت راهنمای خانواده، برگزاری جشن وصال در تمام دستگاه های اجرایی عضو ستاد ملی ساماندهی امور جوانان،  به کارگیری تمام ظرفیت ها و امکانات موجود جهت اجرای برنامه های شاد و ترویج فرهنگ ازدواج و همکاری با ادارات کل ورزش و جوانان استان و شهرستان ها از دیگر اقدامات است.

استاندار خراسان شمالی نیز در ادامه این نشست، ابراز کرد: اعطای تسهیلات و اقدامات فرهنگی از راهکارهای ترویج فرهنگ ازدواج است لذا دستگاه های متولی این موضوع را در دستور کار خود قرار دهند.

محمدرضا حسین نژاد با تصریح به اینکه بهتر شدن وضعیت جوانان در اولویت قرار گیرد، بر ارائه راهکارهای لازم تأکید و اضافه کرد: هرچند در این مسیر مأموریت اداره کل ورزش و جوانان با سایر دستگاه های اجرایی متفاوت است.

وی توجه به حوزه های جوانی جمعیت، اعطای تسهیلات، در اختیار قرار دادن  امکانات و تجهیزات دستگاه های اجرایی به جوانان را به عنوان اقدامات مهم تلقی کرد و گفت: با انجام مطالعات مختلف اجتماعی و جامعه شناسی باید به موضوعات حوزه جوانان به صورت عمقی و ریشه ای ورود پیدا کنیم.

استاندار خاطرنشان کرد: تقسیم کار دستگاه های اجرایی استان برای حوزه جوانان به صورت هدفمند در قالب یک مأموریت ضروری است. از اهمیت مشاوره نباید غفلت کرد، چون موضوع آموزش مهارت های زندگی را پررنگ تر جلوه می دهد و همین امر در کاهش طلاق بسیار کمک می کند.

انتهای پیام/311/+

نظرات

captcha