استاندار کرمانشاه: قانون مبنای کار در انتخابات ریاست جمهوری است

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدطیب صحرایی روز شنبه در جلسه ستاد انتخابات استان که با حضور فرمانداران و دست اندرکاران انتخابات برگزار شد با تاکید بر اهمیت قانون در انتخابات اظهار کرد: در انتخابات مبنا و پایه کار قانون است و هرآنچه که شرح وظیفه قانونی ماست باید مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدطیب صحرایی روز شنبه در جلسه ستاد انتخابات استان که با حضور فرمانداران و دست اندرکاران انتخابات برگزار شد با تاکید بر اهمیت قانون در انتخابات اظهار کرد: در انتخابات مبنا و پایه کار قانون است و هرآنچه که شرح وظیفه قانونی ماست باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی افزود: برای انجام وظایف قانونی موظفیم که اولویت بندی کنیم و یکی از این اولویت ها، دقت در انتخاب نمایندگان فرماندار پای صندوق در تمام استان است.

صحرایی تصریح کرد: نمایندگان فرماندار باید به صورتی انتخاب شوند که آنچه که مورد اهمیت است مخدوش نشود. همچنین فرمانداران باید بدانند که در این ایام تا برگزاری انتخابات، نباید اقدامی کنند که جامعه را دچار تلاطم کند.

علی شعبانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رییس ستاد انتخابات نیز در سخنانی تاکید کرد: با اجرایی شدن اصل 31 قانون اساسی، نظام موظف شد تا 50 روز پس از حادثه سقوط بالگرد، رئیس جمهور جدید را انتخاب کند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب بر مشارکت گسترده مردم در انتخابات تاکید دارند لذا موظف هستیم مقدمات حضور پرشور مردم در انتخابات را فراهم کنیم.

شعبانی گفت: به محض تشکیل ستاد انتخابات در وزارت کشور، برنامه زمانبندی انتخابات به سرعت اعلام شد و در کمترین زمان هیات های اجرایی شکل گرفت.

وی تصریح کرد: در استان کرمانشاه هزار و 670 شعبه اخذ رای تعریف شده که شامل هزار و 117 صندوق ثابت و 653 شعبه سیار شهری و روستایی است. برخلاف دوره قبل که حوزه های انتخاباتی بر اساس تقسیمات مجلس بود، این بار تمام شهرستان ها به صورت مستقل کار می کنند.

وی اظهار کرد: تا به امروز هیچ مشکل امنیتی برای برگزاری انتخابات وجود ندارد و منتظر تایید صلاحیت ها و شروع تبلیغات آنها هستیم. نظر ستاد انتخابات این است که در کلانشهرها انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شود و این منوط به تایید شورای نگهبان است.

حجت الاسلام محسن مفید رییس دفتر نظارت شورای نگهبان استان کرمانشاه نیز در سخنانی انتخابات ریاست جمهوری را انتخاباتی حساس، کلیدی و سرنوشت ساز دانست و با توجه به شرایط دنیا، به احتمال اقدامات نظام استکباری اشاره کرد.

وی تاکید کرد: اولین وظیفه ما دقت در روند انتخابات است و برای ما قانون اهمیت دارد.

حجت الاسلام مفید یادآور شد: بر اساس ماده 21 قانون اساسی، تمام دستگاه ها مکلف به شرکت در امر انتخابات هستند. در انتخابات گذشته مجلس، بعضی از فرمانداران کم کاری کردند و مایحتاج هیات های اجرایی انتخابات را تامین نکردند. وظیفه قانونی فرمانداران این است که تامین کننده اجرای انتخابات باشند.

وی تاکید کرد که عدم جانبداری و حفظ رای مردم در این انتخابات وظیفه اصلی ما است و ما مطلقاً وظیفه نداریم که مشخص کنیم چه کسی نامش از صندوق رای بیرون بیاید، بلکه فقط وظیفه اجرای این انتخابات را بر عهده داریم.

استان کرمانشاه بیش از 2 میلیون نفر جمعیت ساکن در 34 شهر و 2 هزار و 590 روستا دارد.

نظرات

captcha