بیش از 600 هزار اصله نهال در سیستان و بلوچستان غرس شد

عبدالله بامری روز شنبه در تشریح اقدامات اداره کل منابع طبیعی سیستان و بلوچستان در طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در گفت وگو با خبرنگار ایرنا،اظهارکرد: بیش از 100 جلسه هماهنگی درون سازمانی و برون سازمانی برگزار و 163 فقره تفاهم نامه همکاری با مردم سمن ها و تشکل های مردم نهاد و دستگاه های دولتی در راستای این طرح منعقد و امضا شده است. وی ادامه داد: تعداد 21 ایستگاه موقت تولید نهال در ادارات و اراضی قرضه به مساحت بیش از120 هزار متر مربع فعال سازی و اجرا شد. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان بیان کرد: 39 گونه نهال با کاربری جنگل، بیابان و فضای سبز از نوع حرا، کهور، چش زبان گنجشک، زیتون تلخ، پالم، اکالیپتوس، کنارگز، روغن سنجد، توت، درمان عقرب، کاج، تاغ و اسکنبیل در نهالستان های منابع طبیعی این استان برای کاشت در این طرح ملی تولید شد.

عبدالله بامری روز شنبه در تشریح اقدامات اداره کل منابع طبیعی سیستان و بلوچستان در طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در گفت وگو با خبرنگار ایرنا،اظهارکرد: بیش از 100 جلسه هماهنگی درون سازمانی و برون سازمانی برگزار و 163 فقره تفاهم نامه همکاری با مردم سمن ها و تشکل های مردم نهاد و دستگاه های دولتی در راستای این طرح منعقد و امضا شده است.
وی ادامه داد: تعداد 21 ایستگاه موقت تولید نهال در ادارات و اراضی قرضه به مساحت بیش از120 هزار متر مربع فعال سازی و اجرا شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان بیان کرد: 39 گونه نهال با کاربری جنگل، بیابان و فضای سبز از نوع حرا، کهور، چش زبان گنجشک، زیتون تلخ، پالم، اکالیپتوس، کنارگز، روغن سنجد، توت، درمان عقرب، کاج، تاغ و اسکنبیل در نهالستان های منابع طبیعی این استان برای کاشت در این طرح ملی تولید شد.
وی با اشاره به تولید یک میلیون و 846 هزار و 88 اصله نهال در نهالستان های منابع طبیعی سیستان و بلوچستان در سال 1402، گفت: 632 هزار و 259 اصله نهال در بین مردم، تشکل ها و دستگاه های دولتی و 52 هزار و 200 اصله نهال به شهرداری ها و دهیاری ها در هفته منابع طبیعی جهت کاشت در مراکز شهری و روستایی توزیع شد.
بامری با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری با بسیج سازندگی، هلال احمر، آموزش و پرورش و حوزه علمیه سیستان و بلوچستان جهت مشارکت در طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت خاطر نشان کرد: بیش از 84 هزار اصله نهال در مساحت 399 هکتار با مشارکت بسیج سازندگی در این استان کاشته شد.

نظرات

captcha