ساخت 52 هزار مسکن؛ رهاورد دولت شهید رئیسی در گلستان

سیدمهدی مهیائی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا همچنین اظهار کرد: در ابتدای استقرار دولت سیزدهم هزار و 200 پروژه نیمه تمام در استان گلستان وجود داشت که با همت جهادی دولت شهید رئیسی تعداد پروژه های نیمه تمام استان به 800 پروژه رسید.

سیدمهدی مهیائی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا همچنین اظهار کرد: در ابتدای استقرار دولت سیزدهم هزار و 200 پروژه نیمه تمام در استان گلستان وجود داشت که با همت جهادی دولت شهید رئیسی تعداد پروژه های نیمه تمام استان به 800 پروژه رسید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان افزود: این استان پارسال در 2 مرحله ارزیابی انجام شده از سوی سامانه مدیریت و نظارت بر توسعه استان های کشور، جزو پنج استان نخست کشور قرار گرفت، در این سامانه پروژه های عمرانی افتتاحی و بهره برداری شده و میزان اعتبار تخصیص یافته در استان های کشور بررسی و ارزیابی می شود.

مهیایی با بیان اینکه اعتبارات شهرداری های گلستان در دولت سیزدهم با رشد 120 درصدی از 19 هزار میلیارد ریال به 42 هزار میلیارد ریال رسید، افزود: همچنین در ارزیابی انجام شده از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، 25 شهرداری از مجموع 35 شهرداری در استان گلستان حائز رتبه عالی و 15 شهرداری رتبه خیلی خوب را کسب کردند.

وی اضافه کرد: پس از ارزیابی 920 دهیاری استان گلستان، 315 دهیاری حائز رتبه عالی و 550 دهیاری رتبه خیلی خوب را کسب کردند و اعتبارات دهیاری ها در دولت سیزدهم بیش از 500 برابر رشد داشته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان احیای خلیج گرگان را اقدام شاخص دولت شهید رئیسی در گلستان برشمرد و توضیح داد: لایروبی 11.5 کیلومتر از خلیج گرگان با پنج هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار از خشک شدن بیش از 60 هزار هکتار از زمین کشاورزی مستعد تبدیل به کانون ریزگرد جلوگیری کرد.

مهیایی به برگزاری بیش از 50 جلسه ستاد راهبردی برای جزیره آشوراده با حضور استاندار گلستان در تهران اشاره کرد و افزود: در نهایت اقدامات انجام شده در خصوص پروژه طبیعت گردی و گردشگری جزیره آشوراده به اخذ تمامی مجوزهای لازم انجامید و در نتیجه، طرح هادی روستای آشوراده بازنگری شده و بخش های مختلف از جمله اردوگاه دانش آموزی و قلعه روس ها در دست احیا و بازسازی قرار دارد.

وی با بیان اینکه در دولت شهید رئیسی بیش از 60 هزار میلیارد ریال برای بهبود راه های استان گلستان تخصیص یافت، یادآور شد: همچنین بیش از 50 هزار میلیارد ریال در بخش آب استان گلستان هزینه شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان به تخصیص 15 هزار میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل پروژه فاصلاب گنبدکاووس اشاره کرد و گفت: فاز نخست این پروژه پس از 34 سال چشم انتظاری 150 هزار نفر از گنبدی ها در دولت سیزدهم به بهره برداری رسید.

مهیایی اتمام آبرسانی به کلاله را از دیگر اقدامات شاخص دولت شهید رئیسی در گلستان اعلام کرد و توضیح داد: پارسال در این زمان مردم کلاله بیش از 20 ساعت از شبانه روز با مشکل قطعی آب دست و پنج نرم می کردند که طرح آبرسانی به کلاله که برای افق 1414 ترسیم شده بود با حمایت دولت سیزدهم و با هزار و 700 میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.

نظرات

captcha