استاندار البرز:

طرح تبدیل بخشی از زندان رجایی شهر به دانشگاه فرهنگیان ارائه شده است

ایسنا/البرز نماینده عالی دولت در استان گفت: البرز در بسیاری از شاخص های معضلات اجتماعی روند نزولی دارد که دستاورد بارز آن کاهش 21 درصدی مجموع جرائم در استان است.

به گزارش ایسنا، مجتبی عبداللهی در نشست با مدیران کل امور اجتماعی استانداری های سراسر کشور که با حضور رئیس سازمان امور اجتماعی کشور، شنبه 19 خرداد ماه 1403 در محل اردوگاه امام علی(ع) در محمدشهر برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رئیس جمهور شهید و همراهان شهیدشان و تسلیت رحلت ملکوتی بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی، به ویژگی های اخلاقی و کاری رئیس جمهور شهید اشاره کرد و افزود: سفر دوم ایشان به البرز در شرایطی بود که مستقیم از سفر روسیه راهی استان شدند و بدون وقفه و استراحت روند برنامه های استان را طی کردند.

وی ادامه داد: اخلاقمداری یک ویژگی شهید آیت الله رئیسی بود ولی ولایتمداری، ولایت پذیری، مجاهدت و اخلاص وی بسیار شاخص تر بود که ما باید به عنوان کارگزاران این نظام از این خصائل الگو بگیریم.

عبداللهی گفت: احیای بیش از هزار و 300 معدن کوچک مقیاس، احیای بیش از پنج هزار واحد اقتصادی راکد و ایجاد 118 هزار اشتغال، عضویت رسمی در پیمان همکاری های شانگهای، انعقاد 370 تفاهم نامه در حوزه های اقتصادی، افزایش 9.7 درصدی ارزش صادرات، گذر از تجارت 100 میلیارد دلاری، 4هزار و 193 میلیون دلاری سرمایه خارجی جذب شده، افزایش صد در صدی در حوزه ذخایر گندم، افزایش 10 برابری یارانه ها، افزایش صادرات از درآمدهای نفتی، رکورد تجارت غیرنفتی با ارزش 112 میلیارد دلار، کاهش نرخ بیکاری، رتبه بندی معلمان که بیش از 50 هزار میلیارد تومان بار مالی داشت، تنها بخشی از دستاوردهای دولت سیزدهم بود.

وی افزود: در دولت نهم و دهم مجموعا یک میلیون و 200 هزار مسکن ساخته شد و از این تعداد حدود 850 هزار واحد تحویل داده شد و حدود 280 هزار واحد مسکن مهر در کشور مانده بود که دولت سیزدهم خود را موظف به تحویل آن کرد.

استاندار البرز با اشاره به اهمیت مسائل اجتماعی و تأکیدات و حساسیت مقام معظم رهبری در این خصوص، گفت: البرز پرتراکم ترین و مهاجرپذیرترین استان کشور محسوب می شود و یک سوم جمعیت استان حاشیه نشین هستند.

وی افزود: با این تفاصیل مسائل اجتماعی استان را در قالب قرارگاه مورد پیگیری قرار دادیم و اکنون در بسیاری از شاخص های معضلات اجتماعی روند نزولی داریم که دستاورد بارز آن کاهش 21 درصدی مجموع جرائم در استان و 3 درصد نیز اثرگذاری در کاهش آسیب های اجتماعی کشور را شاهد بودیم.

عبداللهی گفت: زندان رجایی شهر نیز تعطیل شد و درصدد هستیم بخشی از زندان را به دانشگاه فرهنگیان کنیم که در دنیا بی نظیر خواهد بود.

وی با اشاره به سامانه سخا (سامانه خیر و احسان ) افزود: استان البرز بعنوان پایلوت اجرای سامانه سخا تعیین شد و این امر به خوبی اجرایی شد و خدمات عادلانه و مطلوب با برنامه ریزی دقیق و مسیر صحیح به نیازمندان ارائه می شود.

استاندار البرز گفت: اگر قرار باشد توشه ای برای دنیا و آخرت خود داشته باشیم از راه ارائه خدمات اجتماعی بویژه برای محرومان محقق می شود.

وی افزود: بسیاری از معضلات و مشکلات کشور با ساماندهی مسائل اجتماعی حل خواهد شد و کشور را به سوی تعالی و پیشرفت شتاب می گیرد.

عباسی رئیس سازمان امور اجتماعی کشور نیز در این نشست ضمن ارائه گزارش از هدف و مسئولیت سامانه سخا(سامانه خیر و احسان)، روحیه جدی و اشراف عبداللهی استاندار البرز به مسائل اجتماعی و فرهنگی و دستاوردهای قرارگاه اجتماعی را مورد تقدیر قرار داد و اقدامات استان البرز در این حوزه را الگویی شایسته برای سایر استان ها دانست.

وی همچنین اضافه کرد: اگر قرار باشد 2 استاندار موفق در امور اجتماعی و فرهنگی را نام ببرم، رتبه برتر از آن استاندار البرز است.

انتهای پیام

نظرات

captcha