کار بزرگ فردین هدایتی مقابل قهرمان بزرگ/ کایالپ مغلوب شد

فردین هدایتی در دور دوم رقابت های سنگین وزن تورنمنت بوداپست موفق به شکست رضا کایالپ کشتی گیر عنوان دار و باتجربه ترکیه شد.

خبرگزاری تسنیم، رقابت های کشتی فرنگی رنکینگ 2024 اتحادیه جهانی، امروز در سه وزن 60، 63 و 130 کیلوگرم آغاز شد که در پیکارهای سنگین وزن، رضا کایالپ بعد از شکست 3-صفر بکا کاندلاکی از آذربایجان، رودرروی قهرمان ایرانی جوانان جهان قرار گرفت که در اولین تورنمنت رنک دار سال 2024، دوبنده المپیکی تیم ملی را به امین میرزازاده واگذار کرده بود.

فردین هدایتی بعد از آنکه با هوشیاری توانست 4 امتیاز در وقت اول از کایالپ بگیرد، از داور خواست که بعد از دادن اخطار کم کاری به حریف ترکیه ای کار به جای خاک، در سرپا دنبال شود و وقتش را برای امتیاز گرفتن در خاک از این سنگین وزن مقتدر تلف نکند. او وقت دوم را هم به همین شکل مدیریت کرد و کشتی را 4-صفر به سود خود خاتمه داد.

جای خالی فیروزپور؛ صعود کشتی گیر گرجی به رده اول 92 کیلوگرم

امین میرزازاده سال گذشته با شکست ثانیه آخری کایالپ در فینال مسابقات جهانی بلگراد، صاحب نشان طلا شده بود. کایالپ در مسابقات قهرمانی اروپا هم درحالیکه به دنبال رکوردشکنی بود، مقابل سیمینوف روس تن به شکست داد و به مدال نقره اروپا بسنده کرد. او نماینده سنگین وزن ترکیه در مسابقات المپیک 2024 پاریس است.

پیش از هدایتی، در پیکارهای وزن 60 کیلوگرم این تورنمنت، امیررضا ده بزرگی مقابل ابولادزه گرجستانی تن به شکست داد و مهدی محسن نژاد با امتیاز عالی از سد حریف ایرانی اش جمال ولی زاده که به نام اتحادیه جهانی در مسابقات شرکت کرده بود، گذشت.

میثم دلخانی در وزن 63 کیلوگرم دیگر نماینده کشتی فرنگی ایران در روز اول این رقابت هاست.

انتهای پیام/

نظرات

captcha