گفتمان اصلاحات نیاز به بروزرسانی و نوسازی دارد

سخنگوی جبهه اصلاحات گفت: ما هم معتقدیم که بروزرسانی و نوسازی گفتمان اصلاح طلبان لازم است ولی اینکه دیگران اصلاح طلبان را با صخره ستبر مواجه کرده اند، دست ما نیست.

خبرگزاری تسنیم،  جواد امام سخنگوی جبهه اصلاحات در نشست خبری که پیش از ظهر امروز برگزار شد، در پاسخ به این سوال که چرا قبل از اعلام شورای نگهبان، نامزدهای خود را معرفی کردید، گفت: ما به عنوان یک جریان سیاسی نامزدهای مشخصی داریم و باید از آنها حمایت کنیم. افراد دارای صلاحیت و شرایط را معرفی کرده ایم.

منصوری:اصلاح طلبان زیر بار کاندیدای نیابتی نخواهند رفت

وی افزود: ما خود را موظف نمی دانیم که نامزد خود را از بین افراد تایید صلاحیت شده انتخاب کنیم بلکه پیش از اعلام شورای نگهبان، نامزدهای خود را انتخاب کردیم. اگر نامزد واقعی خود را داشتیم، مشارکت فعال خواهیم داشت. بنای ما شرکت در انتخابات است اما انتخاباتی که همه جریانهای سیاسی در آن نامزد داشته باشند.

سخنگوی جبهه اصلاحات در ادامه تاکید کرد: نامزد نیابتی در جبهه اصلاحات اصلا مطرح نیست و نامزد نیابتی نخواهیم داشت. این راهبرد در جبهه اصلاحات مورد تایید همه اعضا قرار گرفته است. ما اگر نامزد داشتیم در انتخابات شرکت می کنیم. اگر قرار باشد افراد به اتهام اصلاح طلبی رد صلاحیت شوند، عملا 50 درصد حق انتخاب مردم را سلب کرده اند. تنها تهدید علیه جبهه اصلاحات این است که رقابت واقعی شکل نمی گیرد. به هر حال بنای ما مشارکت است اما مشارکت در انتخاباتی که همه جریان های سیاسی در آن نماینده داشته باشند.

امام، در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر چرایی کمرنگ شدن ارتباط اصلاح طلبان با بدنه اجتماعی طرفدارشان و عدم اقبال به کاندیداهای اصلاح طلب در دو انتخابات گذشته عنوان کرد: مسئول عدم مشارکت و قهر مردم با انتخابات، اصلاح طلبان نیستند که بخواهند این بحث را پاسخ بدهند.

وی افزود: ما هم معتقدیم که بروزرسانی و نوسازی گفتمان اصلاح طلبان لازم است ولی اینکه دیگران اصلاح طلبان را با صخره ستبر مواجه کرده اند، دست ما نیست. ما اول باید ارتباط مردم با حکومت را بازسازی کنیم و اگر این بازسازی صورت نگیرد، کاری از جریان های سیاسی بر نمی آید.

انتهای پیام/

نظرات

captcha