در گفت وگو با مهر عنوان شد؛

انتخاب رشته بیش از 157 هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد 1403

مشاور سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور گفت: تاکنون بیش از 157 هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد انتخاب رشته کرده اند.

دکتر علیرضا کریمیان در گفت وگو با خبرنگار مهرافزود : انتخاب رشته های تحصیلی در آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1403 از 12 خرداد آغاز شده است و با تمدید مهلت، این فرصت ساعت 24 فردا یکشنبه 20 خرداد ماه به پایان می رسد.

وی افزود: آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1403 جمعه 4 اسفندماه 1402 با رقابت بیش از 476 هزار و 96 نفر برگزار شد که از این تعداد 366 هزار و 259 نفر مجاز به انتخاب رشته شده اند که از این تعداد 54 درصد زن و 46 درصد مرد هستند.

مشاور سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور خاطرنشان کرد: از میان 366 هزار و 259 نفر مجاز به انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد تاکنون بیش از 157 هزار نفر نسبت به انتخاب رشته اقدام کرده اند .

وی گفت: دواطلبان مجاز و علاقمند به انتخاب رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی باید به درگاه اطلاع رسانی مرکز آزمون این دانشگاه مراجعه کنند.

به گزارش مهر، نتایج اولیه آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1403 از روز 8 خرداد در درگاه اطلاع رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org منتشر شده است و داوطلبان می توانند با درج شماره پرونده، مشخصات شناسنامه ای و یا رسید ثبت نامی نتیجه آزمون را مشاهده کنند.

آن دسته از افرادی که بر اساس محتوای کارنامه مذکور مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی در این آزمون شده اند، لازم است مطابق مفاد این اطلاعیه نسبت به دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی (شماره 2) و همچنین تکمیل فرم انتخاب رشته های اینترنتی خود در موعد مقرر به ترتیب زیر اقدام کنند.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی (شماره 2) این آزمون شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته ها از روز جمعه 11 خرداد 1403 در درگاه اطلاع رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور منتشر شده است. همچنین اصلاحات دفترچه انتخاب رشته 16 خرداد منتشر شده است.

داوطلبان مجاز می توانند با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری، شماره شناسنامه یا کد رهگیری که در پایان ثبت نام اولیه توسط سیستم به متقاضی داده شده است (درج این اطلاعات برای ورود به برنامه انتخاب رشته ضروری است) نسبت به ثبت کدرشته محل های انتخابی (حداکثر تا 100 کدرشته محل ) و تکمیل فرم مذکور اقدام کنند.

پس از تأیید نهایی رشته های انتخابی توسط متقاضی، رسید توسط سیستم در اختیار وی قرار داده خواهد شد، در غیر این صورت انتخاب رشته آنان تکمیل نشده است.

نظرات

captcha