صمدی: حسینی مشاوران خوبی ندارد/ مربیان کوبایی باید حفظ شوند

قهرمان پیشین بوکس آسیا گفت: فکر می کنم حسینی مشاوران خیلی بدی دارد و خطی که به او می دهند اشتباه است.

خبرگزاری تسنیم، در خصوص نتایج ضعیف تیم ملی بوکس در مسابقات گزینشی المپیک و عدم کسب سهمیه در این مسابقات اظهار داشت: قبل از مسابقات گفته بودم که سخت ترین مسیر برای کسب سهمیه، مرحله آخر گزینشی در تایلند خواهد بود؛ چرا که تمامی بوکسورهای خوب که موفق به کسب سهمیه نشده بودند در این مسابقات حضور داشتند.

وی تصریح کرد: حتی پیش بینی کرده بودم که شانسی برای کسب سهمیه نخواهیم داشت و در بهترین حالت شاید بتوانیم یک سهمیه بگیریم. ما می توانستیم در بازی های آسیایی و قهرمانی جهان موفق به کسب سهمیه شویم و به نظر من کسب سهمیه در آن مسابقات راحت تر از این رویداد بود. این مسابقات آخرین شانس برای تمام بوکسورهایی بود که در مسابقات گذشته به دلیل قرعه سخت و یا مسائل دیگر موفق به سهمیه نشده بودند.

پس از 8 حضور متوالی؛ بوکس ایران بدون نماینده در المپیک

قهرمان پیشین آسیا تصریح کرد: ملی پوشان در حد توان خود مبارزه کردند و در برخی مسابقات خیلی خوب بودند. با حضور مربیان کوبایی تحول خوبی ایجاد شده است، اما کسب نتیجه زمان بر است.

وی در خصوص هزینه های میلیاردی فدراسیون برای کسب سهمیه  گفت: یکی از مشکلات فدراسیون گذشته این بود که خیلی در حق برخی مربیان نامردی کرد. البته در این دوره نیز همان آش و کاسه بود و فدراسیون جدید نیز در زمینه استفاده از برخی مربیان همان راه را رفت. به حسینی در ابتدای حضور در فدراسیون گفتم که تا زمانی که مربی خارجی نیاوریم کسب نتیجه عملی نخواهد بود. روز اول نیز ایشان عنوان کردند که مربیان خارجی خواهند آورد، اما این اتفاق دیر افتاد.

صمدی در خصوص اینکه به نظر می رسد برخی افراد انتخاب شده از سوی حسینی برای همکاری در فدراسیون به خاطر حمایت از او برای ریاست فدراسیون انتخاب شدند، گفت:  دقیقاً همینطور است. هر کسی که پول بیاورد در فدراسیون مسئولیت می گیرد. حسینی در ابتدا می گفت که امکانات و پول خواهد آورد و برای بوکس خوابگاه درست خواهد کرد. خدا وکیلی نیز در برخی زمینه ها به قول های خود عمل کرد، اما یک چاله ای است که با این پول ها پر نمی شود. متاسفانه در فدراسیون رفیق بازی وجود دارد و چند نفر از مربیان ما بازدهی خوبی ندارند، اما به خاطر رفاقت مسئولیت گرفتند.

وی در خصوص عملکرد حسینی در فدراسیون بوکس گفت: از نظر مالی که عملکرد خوبی نداشتند. اگر بتوانند مربیان کوبایی را حفظ کنند و حواشی دور فدراسیون را جمع کنند شاید موفق تر باشند. ما غیر از حسینی نیز کسی را نداریم که این توان را داشته باشد و او نیز در منجلابی قرار گرفته است. شاید فکر می کرد با یک مقدار هزینه بتواند فدراسیون را اداره کند، اما این چاله با این پول ها پر نخواهد شد.

دارنده دو مدال طلای سنگین وزن آسیا در خصوص عدم نتیجه گیری بوکس در زمان حسینی گفت: متاسفانه نتیجه گیری نداشتیم. دانیال شه بخش متاسفانه در چند رویداد مهم و تورنمنت موفق به نتیجه نشده است. شه بخش بوکسو بسیار خوبی است و باید دلیل عملکرد ضعیف او بررسی شود.

صمدی در پاسخ به اینکه برخی از قهرمانان تا چند وقت پیش منتقد فدراسیون بودند، اما با گرفتن مسئولیت دیگری انتقادی نمی کنند، گفت: متاسفانه برخی افراد واقعاً خود را ارزان می فروشند.

وی در خصوص سرنوشت مربیان کوبایی گفت: خدا کند مربی کوبایی حفظ شوند؛ چون اگر نماند شرایط از این هم بدتر خواهد شد. امیدوارم این مربیان حفظ شوند و  دست شان نیز باز باشد و هر کسی در کار آنها دخالت نکند.در این دوره تفاوت در عملکرد بوکسورهای ما وجود داشت اما نتیجه گیری زمان بر است و این بوکسورها باید چند سال زیر دست این مربیان باشند.

دارنده دو مدال نقره بازی های آسیایی در خصوص نیاز پررنگ شدن نقش حسینی در تصمیمات گفت: فکر می کنم حسینی مشاوران خیلی بدی دارد و خطی که به او می دهند اشتباه است. این چیزی است که ما می بینم. فکر نمی کنم اگر حسینی تغییر مسیر ندهد موفق باشد. باید حواشی دورش را کم کند و کسانی که به او خط می دهند را کنار بگذارد؛ چون باعث تصمیمات اشتباه هستند.

انتهای پیام/

نظرات

captcha