تظاهرات ضدصهیونیستی شهروندان موریتانی

شهروندان موریتانی در پایتخت این کشور به خیابان ها آمدند و در حمایت از مردم نوار غزه تظاهرات ضد صهیونیستی برپا کردند.

خبرگزاری تسنیم، شهروندان موریتانی با پرپایی تظاهرات ضد صهیونیستی درخیابان های مهم نواکشوط به سمت دفتر نمایندگی سازمان ملل در این کشور حرکت کردند.

این تظاهرات دیروز به دعوت بنیاد ملی«حمایت از ملت فلسطین » تحت عنوان « غزه نماد پایداری» با مشارکت مردم و شماری از سیاستمداران موریتانی برگزار شد.

شرکت کنندگان در این تظاهرات شعار دادند «غزه با خون خود پیروزی را می نویسد» « غزه نماد مقاومت است»

تظاهرات زنان تونسی و موریتانیایی درحمایت از زنان فلسطینی

به گزارش خبرگزاری آناتولی، شهروندان موریتانی در تظاهرات خود با حمل پرچم فلسطین ، عکس هایی در دست داشتند که حجم ویرانی های جنگ غزه را نشان می داد.

شرکت کنندگان در این تظاهرات با قدردانی از عملکرد مقاومت و پایداری ملت فلسطین خواستار تداوم اعتراضات مردمی در سراسر جهان علیه حملات وحشیانه نظامیان صهیونیستی به نوار غزه شدند.

مردم موریتانی در حمایت ملت فلسطین بارها به خیابان ها آمده و تظاهرات ضد صهیونیستی در مقابل سفارت آمریکا و کشورهای حامی رژیم اسرائیل برپا کرده اند.

طی چند ماه گذشته تشکلات مدنی و سیاسی موریتانی  برای کمک رسانی به ساکنان غزه فعالیت شده و  تاکنون قبائل این کشور  بیش از 5 میلیون دلار جهت کمک به فلسطینیان جمع آوری کرده اند.

این درحالی است که بر تعداد نمایندگان پارلمان که خواهان تصویب قانون «جرم انگاری عادی سازی روابط با تل آویو » هستند افزوده می شود.  آنان خواستار حمایت مالی و  تسلحیاتی از مقاومت فلسطین هستند.

انتهای پیام/

نظرات

captcha