چین: آمریکا باید از تضعیف پیمان های خلع سلاح و عدم اشاعه دست بکشد

نمایندگی رسمی سفارت چین در آمریکا می گوید که واشنگتن باید از تعضیف پیمان های مرتبط با خلع سلاح و عدم اشاعه هسته ای دست بکشد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، دفتر مطبوعاتی نمایندگی رسمی سفارت چین در آمریکا با تاکید بر اینکه واشنگتن باید نقش تسلیحات هسته ای را در سیاست امنیتی داخلی و همچنین سیاست امنیتی غرب کاهش دهد، از آمریکا خواست تا تضعیف ساختارهای بین المللی عدم اشاعه را متوقف کند.

نمایندگی رسمی سفارت چین در آمریکا در واکنش به اظهارات پرانای وادی، مشاور ویژه رئیس جمهور و مدیر ارشد کنترل تسلیحات، خلع سلاح و عدم اشاعه در شورای امنیت ملی این کشور، اعلام کرد: آمریکا باید روی رفتارش تامل کند و خودش را متعهد به انجام کار درست بداند.

در ادامه این بیانیه آمده است: آمریکا باید از تضعیف پیمان های بین المللی خلع سلاح و عدم اشاعه هسته ای دست بکشد و نقش تسلیحات هسته ای را در سیاست امنیتی داخلی و فرامرزی (غربی) کاهش دهد و برای رفاه جهان، مسئولانه عمل کند.

در بخش دیگری از این بیانیه می خوانیم: آمریکا بزرگ ترین و پیشرفته ترین زرادخانه هسته ای جهان را در اختیار دارد. با این حال، از سیاست استفاده پیش دستانه از سلاح هسته ای پیروی و علیه دیگران راهبردهای بازدارندگی هسته ای ابداع و به شدت روی به روزرسانی سه گانه اتمی خود سرمایه گذاری کرده است. (واشنگتن) از معاهده های مرتبط با کنترل تسلیحات خارج شده، ائتلاف هسته ای ناتو را را تقویت کرده و همکاری با متحدانش در حوزه فناوری های پیشرفته نظامی را گسترش داده است.

نظرات

captcha