اخ الصنایع؛

محور شرقی بزرگراه یادگار امام (ره) تا پایان سال تکمیل می شود

شهردار منطقه 10 تهران با اشاره به بهره برداری از 3 بوستان و افزایش سرانه فضای سبز منطقه10 طی امسال، گفت: محور شرقی بزرگراه یادگار امام (ره) تا پایان سال تکمیل می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، آئین افتتاح بوستان شهدای خدمت و 210 پروژه عمرانی، ترافیکی، خدمات شهری و فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه 10، در یکصد و بیست و پنجمین پویش امید و افتخار با حضور احمد قیومی فرماندار تهران، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران، مجید باقری معاون برنامه ریزی ، توسعه سرمایه انسانی و امور شورا شهرداری تهران، علی محمد مختاری مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران، احمد علوی و مهدی بابایی از اعضای شورای شهر تهران، محمد علی الفت پور رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری شهرداری تهران، رضا محمدی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، علیرضا جعفری مدیر کل خدمات شهری شهرداری تهران، مهدی اخ الصنایع شهردار منطقه 10، جمعی از مدیران شهری و اهالی منطقه 10 برگزار شد.

مهدی اخ الصنایع شهردار منطقه 10 در ابتدای این مراسم اظهار کرد: 350 پروژه «من شهردارم » در منطقه 10 در سال جدید مصوب شده و امروز 150 پروژه از این تعداد را افتتاح خواهیم کرد. 22 پروژه منطقه ای نیز امروز افتتاح خواهد شد و امیدواریم تا پایان دوره حدود 300 پروژه دیگر را نیز در منطقه به بهره برداری برسانیم.

وی افزود: پروژه ها با نگاه به وسعت و جمعیت محلات دیده شده و سعی کردیم عدالت اجتماعی را در برنامه ریزی ها داشته باشیم. بوستان شهدای خدمت حدود 5 هزار متر به وسعت فضای سبز منطقه اضافه می کند. سرانه فضای سبز منطقه در زمانی که منطقه را تحویل گرفتیم حدود 2.6 متر مربع بود که در حال حاضر به 2.93 رسیده است و تا پایان سال به 3 متر می رسد.

اخ الصنایع ادامه داد: مرکز مکانیزه تفکیک پسماند و کلینیک گل وگیاه شهیدان عسگری با مساحت 173 متر از دیگر پروژه هایی است که در اختیار شهروندان قرار می گیرد. همچنین احداث بی. آر . تی های سطح منطقه در محور نواب را داریم که ایستگاه های قدیمی حذف و ایستگاه های جدید افتتاح می شود. دو نیروگاه خورشیدی نیز در بین این پروژه ها قرار دارد.

شهردار منطقه 10 عنوان کرد: تا پایان سال سه بوستان دیگر که یکی از آن ها 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و دو بوستان نیز در حال تملک است، به منطقه اضافه خواهد شد. همچنین دو پارکینگ طبقاتی و زیرسطحی که پیشرفت 30 درصدی داشته اند ، در منطقه در حال ساخت است. علاوه بر این تا ماه آینده دو میدان میوه و تره بار در منطقه در اختیار شهروندان قرار می گیرد و ساختمان بحران ناحیه 2 منطقه نیز تا پایان دوره افتتاح می شود.

وی در پایان با بیان اینکه بیشترین بافت فرسوده تهران در منطقه 10 وجود دارد، گفت: رکورد 10 ساله صدور پروانه در منطقه 10 در سال گذشته شکسته شد و امیدواریم امسال نیز بتوانیم برنامه های ویژه در نوسازی بافت فرسوده را ادامه دهیم. همچنین محور شرقی یادگار امام (ره) نیز تا پایان سال تکمیل می شود.

به گزارش خبرنگار شهر، مهدی اخ الصنایع شهردار منطقه 10 در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: برای 210 پروژه امروز 185 میلیارد تومان هزینه شده است و علاوه بر این 200 پروژه من شهردارم را تا پایان شهریور افتتاح خواهیم کرد.

وی افزود: در بحث ادامه پروژه یادگار امام (ره) مصوبه شورای تأمین برای اجرای آن ابلاغ شد و تا کمتر از 15 روز آینده اطلاع رسانی مسدودی مسیر یادگار را داریم که البته شبکه ها و دسترسی های جایگزین برای آن تعریف شده و پروژه به صورت سه شیفت اجرایی خواهد شد. سعی می کنیم در پایان این دوره از مدیریت شهری هم ادامه شاخه شرقی و هم شاخه غربی را در دو منطقه 9 و 10 به پایان برسانیم.

اخ الصنایع در خصوص بحث تعیین تکلیف مدیران سرای محلات نیز توضیح داد: در این موضوع پیگیر خواهیم بود که کار را از طریق مواردی که از طریق مجموعه شورای شهر ابلاغ می شود پیش ببریم و نگاه پیوند محلات، مساجد، مدارس و خانواده را خواهیم داشت. انتخاب مدیران محلات نیز توسط هیأت امنا انجام خواهد شد.

نظرات

captcha