توضیحات باشگاه پرسپولیس در خصوص استفاده پروین از آمبولانس

به گزارش ایرنا، در پایان بازی هفته پایانی مقابل مس رفسنجان در ارتباط به خدمات اورژانس مستقر در ورزشگاه به برخی از پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس، مسایلی مطرح شده که باشگاه پرسپولیس روز شنبه با انتشار متنی به شرح زیر در این خصوص توضیح داد.

به گزارش ایرنا، در پایان بازی هفته پایانی مقابل مس رفسنجان در ارتباط به خدمات اورژانس مستقر در ورزشگاه به برخی از پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس، مسایلی مطرح شده که باشگاه پرسپولیس روز شنبه با انتشار متنی به شرح زیر در این خصوص توضیح داد.

در این ارتباط قبل از هر چیز ذکر این نکته ضروری است؛ حضور خدمات آمبولانس کددار از جمله ملزومات اجرای برگزاری مسابقات است، اما نحوه انجام وظایف در اختیار باشگاه ها نیست و در این ارتباط آمبولانس های مستقر در ورزشگاه ها چه از سوی اورژانس باشند یا شرکت های خصوصی، پروتکل های خاص خود را دارند.

و اما در پایان مسابقه با مس رفسنجان، علی پروین با توجه به وضعیت جسمی که داشتند توسط همراهان به آمبولانس بخش خصوصی مستقر در ورزشگاه هدایت شدند.

شرایط پرتنش مسابقه، شرایط هیجانی و احساسی که پیشکسوت فوتبال کشورمان را تحت تاثیر قرار داده بود و در اظهارات ایشان نیز نمایان شد. همچنین هجوم علاقمندان و دوست داران برای گرفتن عکس و ابراز علاقه که امکان تشدید آن را ایجاد می کرد، همراهان را بر آن داشت به منظور جلوگیری از وخامت حال و حفظ سلامتی ایشان بهترین تصمیم ممکن را بگیرند و خدمات اورژانسی را برای بررسی وضعیت در دسترس قرار بدهند. این در حالی بود که با توجه به اخبار انتشار یافته، می دانیم در آن روز تعداد زیادی از پیشکسوتان که قصد حضور در ورزشگاه را داشتند به دلیل ازدحام جمعیت و پاره ای ناهماهنگی ها دچار مشکل شده و امکان حضور در ورزشگاه را پیدا نکردند.

در پایان بازی و پس از برگزاری مراسم، پروین در داخل ورزشگاه به آمبولانس مراجعه می کند. در این ارتباط تصویری از او به اتفاق همراهان در داخل آمبولانس به سوژه نقد رسانه ها بدل شد. با توجه به این که هزینه های برگزاری مسابقات از میزبان اخذ می شود و همچنین با توجه به در میان بودن نام بزرگ و اسطوره فوتبال کشورمان در تماس با مدیریت شرکت خدمات آمبولانس طرف همکاری برای این مسابقه، مراتب و اتفاقات پیش آمده را جویا شدیم که توضیحات زیر ارائه شد.

در زمان مراجعه پروین به آمبولانس، تعداد زیادی از جمعیت حاضر در زمین، بدون توجه به خستگی و تبعات ناشی از استرس مسابقه، به دنبال گرفتن عکس یادگاری و سلفی با او بودند. در این زمان نیروهای مربوط به آمبولانس با توجه به این که پروین سرپا بود، برای بررسی پزشکی و همچنین جلوگیری از جار و جنجال خبری نادرست ناشی از انتشار اخبار نامناسب پزشکی در مورد او، تصمیم می گیرد ابتدا خود را از جمعیت و مشتاقان دوربین به دست، رها سازد و به مکان خلوت تری بروند.

از سوی دیگر با توجه به این که به او برای دریافت خدمات اورژانسی مراجعه شده بود، نمی توانستند بدون بررسی ها و اقدامات لازم، از پذیرش امتناع کنند. از سوی دیگر همراهان هم اصرار داشتند کنار پروین باشند تا اگر در نهایت مشکل خاصی تشخیص داده نشد و آقای پروین شرایط استیبل و ثابتی داشتند بتوانند ایشان را همراهی کنند.

بنا بر توضیحاتی که دریافت کردیم در نهایت آمبولانس محل را ترک می کند و به فاصله نزدیکی از محل انجام پذیرش، در تونل متوقف می شود تا شرایط پزشکی پروین بررسی شود. در جریان این بررسی ها تشخیص داده شد مساله حادی وجود ندارد. با این وجود به او اعلام می شود، می توانند برای بررسی بیشتر به بیمارستان انتقال یابد، ولی شرایط حاد و نگران کننده ای هم وجود ندارد و علائم ثابت و پایدار است. بنابر همین اعلام، پروین هم اصرار داشت که به منزل خود مراجعه کند. در نهایت نیز با رضایت شخصی از آمبولانس مرخص شد و به اتفاق همراهان ورزشگاه را ترک کردند. آمبولانس هم برای اجابت و پذیرش فوریت های پزشکی اعلامی در محل ماموریت ماند.

نظرات

captcha