سرلشکر سلامی:«فرزند کمتر زندگی بهتر» یک شعار شیطانی بود

فرمانده کل سپاه گفت: فرزند کمتر زندگی بهتر یک شعار شیطانی بود و متاسفانه عده ای هم از این شعار پیروی کردند و بهترین امر به معروف، امر به ازدواج و فرزند آوری است.

خبرگزاری تسنیم، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در همایش جوانی جمعیت طی سخنانی اظهار داشت: جامعه جوان، جامعه ای قدرتمند و مستحکم است و جوان در هر جامعه ای شکل دهنده هویت حقیقی آن جامعه است. جوان اساس هویت و ساخت شخصیت هر جامعه است. اینکه دشمنان ما هم نقطه مرکزی تهاجم را روی قلب ها و ذهن های جوانان ما گذاشته اند برای آن است که می دانند همه واقعیت های جامعه بازتاب واقعیت های درونی جوانان جامعه است.

سردار نقدی: پیر شدن جمعیت تهدید امنیت ملی است

سردار سلامی گفت: در طول 45 سال انقلاب از همه بحران ها به قوت جامعه جوان عبور کرده ایم و جامعه ای که جوان نباشد میل به ایثار را از دست می دهد و خداوند لطافت های زندگی بشر را در جماعت قرار داده است. ما جنگ را به برکت جوانان به پیش بردیم و جنگ با جوانان پیش رفت. تحریم هم به قوت جوانان پرشور این سرزمین با شکست مواجه شد.

فرمانده کل سپاه جوان انقلابی و پرشور را عامل شکست دشمن نامید و اظهار داشت: این جوان روح و نشاط به همه جامعه می دهد. تاثیر جوانان تماشاگر را روی پیروزی و شکست تیم ها می بینید. جوان جامعه را به معراج می برد و می تواند مبدا تغییر در عالم شود. انقلاب اسلامی با برکت جوانان پیروز شد و هر حادثه سخت مانند بیماری کرونا و یا سیل و زلزله را به قوت جوانان مهار کرده ایم.

وی ادامه داد: جامعه ما با قوت همین جوانان به پیش می رود و اینها معماران شخصیت و هویت اصلی این جامعه در امروز و فردا هستند. جامعه پیر آسیب پذیر و شکست پذیر است. اگر نرخ رشد جمعیت جنبه تصاعدی پیدا نکند پیر خواهد شد و جامعه پیر محکوم به فنا است. وقتی جامعه جوان باشد همه نشاط دارند و جامعه استحکام پیدا می کند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه دهه ها شعارهای ویرانگر کاهش جمعیت به اشتباه دنبال می شد، گفت: با ژرف اندیشی رهبر انقلاب این توطئه شناسایی شد و این روند معکوس شده است تا کشور از اضمحلال اجتماعی نجات پیدا کند. مردم هم آگاه شده اند و همه این حقیقت را درک می کنند که بقا یک جامعه در همین جوان شدن جامعه است. سپاه هم باید در این امر مهم پرچمدار باشد و این امر مهم موجب شده ازدواج و فرزند آوری در سپاه به شکل محسوسی در طول یک سال تغییر کند.

فرمانده کل سپاه عنوان کرد: فرزند کمتر زندگی بهتر یک شعار شیطانی بود و متاسفانه عده ای هم از این شعار پیروی کردند و بهترین امر به معروف، امر به ازدواج و فرزند آوری است. امروز فرماندهان توجه خوبی به این امر دارند و هرجا فرماندهان به امری توجه کردند آن موضوع با موفقیت همراه بوده است. ما هم تلاش می کنیم امکاناتی فراهم کنیم تا زندگی نیروها بهتر شود.

انتهای پیام/

نظرات

captcha