امضای تفاهم نامه همکاری مرکز مالی و مرکز اطلاعات مالی و مبارزه با پولشویی وزارت اقتصاد

مرکز مالی ایران و مرکز اطلاعات مالی و مبارزه با پولشویی وزارت اقتصاد تفاهم نامه همکاری دوجانبه آموزشی امضا کردند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران(سنا)، مرکز مالی ایران و مرکز اطلاعات مالی و مبارزه با پولشویی وزارت اقتصاد تفاهم نامه همکاری دوجانبه آموزشی امضا کردند.

این تفاهم نامه با هدف همکاری طرفین در جهت برگزاری دوره های آموزشی مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم (دوره آموزش مبارزه با پولشویی مقدماتی، متوسطه و پیشرفته) امضا شد.

در تفاهم نامه مرکز مالی ایران و مرکز اطلاعات مالی وزارت اقتصاد چنین آمده است: با توجه به اهمیت موضوع آموزش مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم وفق ماده 145 و 146 آیین نامه اجرایی ماده 14 الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم، این تفاهم نامه منعقد شد.

مرکز اطلاعات مالی، مرکزی ملی است که مسئولیت دریافت، تجزیه و تحلیل گزارشات تراکنش های مشکوک و سایر اطلاعات مربوط به پولشویی، جرایم منشاء مرتبط و تامین مالی تروریسم و ارسال نتایج به دست آمده به مراجع ذیصلاح را بر عهده دارد.

مرکز اطلاعات مالی (واحد اطلاعات مالی) وزارت امور اقتصادی و دارایی عهده دار وظایف مندرج در ماده 38 آیین نامه اجرایی قانون مبارزه با پولشویی به شرح ذیل است:

1- جمع آوری و اخذ اطلاعات معاملات مشکوک

2- ارزیابی، بررسی و تحلیل اطلاعات گزارش ها و معاملات مشکوک

3- درج و طبقه بندی اطلاعات در سیستم های مکانیزه

4- اعلام مشخصات اشخاص دارای سابقه پولشویی و یا تأمین مالی تروریسم به اشخاص مشمول جهت مراقبت بیشتر و یا قطع همکاری، درصورت درخواست مراجع ذیربط

5- تأمین اطلاعات تحلیل شده مورد نیاز مراجع قضایی، ضابطان و دستگاه های مسئول مبارزه با تروریسم در کشور در صورت درخواست مراجع ذیربط

6- تهیه آمارهای لازم از اقدامات صورت گرفته در جریان مبارزه با پولشویی

7- تهیه نرم افزارها و سیستم های اطلاعاتی مورد نیاز

8- تأمین امنیت اطلاعات جمع آوری شده

9- تبادل اطلاعات با سازمان ها و نهادهای بین المللی طبق مقررات

10- جمع آوری و اخذ تجارب بین المللی

11- ارسال گزارش هایی به دستگاه قضایی که به احتمال قوی صحت دارد یا محتمل آن از اهمیت برخوردار است

12- پیگیری گزارش های ارسالی در مراجع قضایی

13- تهیه پیش نویس برنامه سالانه واحد اطلاعات مالی جهت تصویب شورا

14- پاسخ به استعلام اشخاص مشمول در اسرع وقت

15- اعلام نظر در مورد صلاحیت تخصصی مسئولان واحدهای مبارزه با پولشویی پیشنهادی از سوی مدیران اشخاص مشمول

مرکز مالی ایران نیز به عنوان شرکتی دانش بنیان و با سهامداری شرکت بورس اوراق بهادار تهران، بورس کالا، فرابورس، بورس انرژی و سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از سال 1387 در حال فعالیت است. عمده فعالیت های این شرکت ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی، مالی و مشاوره در بازارهای پول و سرمایه است.

برای ثبت درخواست دوره آموزشی مبارزه با پولشویی (مقدماتی، متوسط و پیشرفته) به سایت مرکز مالی ایران مراجعه کرده و یا با شماره 09371700571 تماس بگیرید.

نظرات

captcha