به مناسبت هفته صنایع دستی؛

450 برنامه صنایع دستی در سراسر کشور اجرا می شود

به مناسبت هفته صنایع دستی از امروز تا یک هفته 450 برنامه مختلف در شهرهای کشور برگزار می شود، همچنین امروز 5 پروژه به صورت آنلاین در حضور وزیر میراث فرهنگی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم گرامیداشت روز صنایع دستی و شصتمین سالگرد تأسیس شورای جهانی صنایع دستی امروز در سالن فجر وزارت میراث فرهنگی با حضور هنرمندان از شهرهای مختلف برگزار شد در این برنامه تعدادی از پروژه های صنایع دستی در استان های مختلف به صورت آنلاین توسط وزیر میراث فرهنگی افتتاح شد.

از جمله کارگاه بسته بندی صنایع دستی فاخر با ظرفیت اشتغال زایی برای 10 نفر در استان یزد و یک پروژه دیگر صنایع دستی و استان قزوین.

در این برنامه یک کارگاه شیشه گری فوتی در استان آذربایجان شرقی به صورت آنلاین افتتاح شد. در این باره گفته شد در این استان

130 میلیارد تومان به هنرمندان صنایع دستی تسهیلات در سال 1402 پرداخت شده است.

یک مجتمع تجاری بزرگ در تهران اقدام به افتتاح بازارچه دائمی صنایع دستی گذر تهران قدیم کرده است.

پروژه خانه صنایع دستی خیرآباد از توابع شهر سمنان هم بازگشایی شد. در مراسم افتتاح آنلاین این خانه اعلام شد که این خانه با مساعدت فرماندار و دهدار خانه ای به آقای کجوری قرار داده شد تا با صرف 2 میلیارد هزینه و اشتغال ده نفر به فعالیت بپردازد.

در این خانه تولید زنده رشته های صنایع دستی، آموزش ها، برگزاری جشنواره ها و مشاوره های تخصصی انجام می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس هم در این برنامه گفت: یک زمین 4500 متری داشتیم که سرمایه گذار جلب شد تا در این محل مجتمع شهید جمهور کلنگ زنی شود. برنامه های مختلفی برای فردا و پس فردا داریم از جمله اینکه یک خانه صنایع دستی در بافت تاریخی شیراز تجهیز شده است. چهار خانه صنایع دستی در شیراز و 8 خانه در شهرستان ها رونمایی می شود. در ارگ کریم خان 5 غرفه به صنایع دستی داده خواهد شد و اولین نمایشگاه شهرها و روستاهای صنایع دستی با حضور 16 استان در باغ عفیف آباد برپا خواهد شد.

در این برنامه اعلام شد که فردا مراسم بزرگ روز جهانی صنایع دستی در شیراز با حضور 16 شهردار برگزار می شود همچنین از فردا 450 برنامه در سراسر کشور اجرا خواهد شد که محور همگی صنایع دستی است.

نظرات

captcha