تعمیرات همزمان 13 شناور توسط مهندسان ایرانی

مدیرعامل شرکت تعمیرات کشتی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از تعمیرات همزمان 13 شناور در یاردهای این شرکت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مدیرعامل شرکت تعمیرات کشتی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه هم اکنون 13 فروند شناور در این یارد در حال تعمیر هستند، گفت: تعمیرات انواع شناورهای گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران که قابلیت تعمیر در داخل کشور را دارند، تماماً در این مجموعه صورت گرفته و با استفاده از ظرفیت های موجود داخلی، از اعزام شناورها به خارج از کشور برای تعمیرات خودداری شده است.

وی با بیان اینکه انجام تعمیرات دوره ای شناورهای گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با استفاده از توانمندی های داخلی منجر به جلوگیری از خروج ارز از کشور شده است، گفت: پیش بینی ما این است که تا پایان امسال بتوانیم دست کم 50 فروند انواع شناور را پذیرش و تعمیر کنیم.

به گفته این مسؤول، هفت فروند از شناورهای در حال تعمیر متعلق به گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و 6 فروند دیگر از شناورهای بخش خصوصی هستند که در حال سپری کردن مراحل مختلف تعمیرات هستند.

وی با اشاره به سطح مناسب امکانات زیرساختی یارد تعمیرات کشتی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، گفت: در حال حاضر یک داک شناور به ابعاد 20 در 42 متر با ظرفیت بالابری اسمی 28 هزار تُن به همراه بالابر سینکرولیفت به ابعاد 170 در 32 متر و با قابلیت بالابری اسمی 11 هزار تُن در این یارد مشغول فعالیت است.

مدیرعامل شرکت تعمیرات کشتی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: این یارد همچنین دارای سه خط پارکینگ هر یک به طول 170 متر است که در کنار اسکله تعمیراتی در طرف سینکرولیفت هر کدام به طول 172 متر، اسکله تعمیراتی به طول 340 متر، 6 واحد کارگاه های تعمیراتی تخصصی و یک دستگاه تصفیه فاضلاب امکانات مناسبی را برای تعمیرات انواع شناور مهیا کرده است.

نظرات

captcha