جانفشان عراقی خبر داد؛

اختصاص 500 میلیارد تسهیلات به کارگاه های صنایع دستی

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران گفت: در هزار روز از شروع دولت سیزدهم 5 هزار میلیارد ریال به کارگاه های صنایع دستی و افراد متقاضی تسهیلات از محل تبصره 18 در نظر گرفته شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم گرامیداشت روز جهانی صنایع دستی و شصتمین سالگرد تأسیس شورای جهانی صنایع دستی در سالن فجر وزارت میراث فرهنگی با حضور هنرمندان از استان های مختلف برگزار شد.

پرهام جانفشان عراقی مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران در این مراسم گفت: در سال 1401 کتاب راهنمای گردشگری تهران را به همراه مسیرهای گردشگری برای اولین بار به عنوان یک کتاب مستقل در قطع استاندارد تدوین کردیم در زمینه طبیعت گردی کتابی در ایران به عنوان پایه نداریم ولی در 1402 این کتاب را هم منتشر کردیم کتاب سوم همین کتاب صنایع دستی تهران هست که امسال منتشر و امروز رونمایی شد.

وی افزود: خانه قدیمی در خیابان فردوسی جنوبی کلارا آبکار به وصیت اصلی مالک عمل شد و به صورت رایگان به هنرجویان آموزش صنایع دستی داده می شود. برای دانشجویان نیز اشتغالزایی غیر مستقیم به وجود آمده است.

عراقی ادامه داد: طی هزار روز از شروع دولت سیزدهم 5 هزار میلیارد ریال به کارگاه های صنایع دستی و افراد متقاضی تسهیلات از محل تبصره 18 در نظر گرفتیم که یا پرداخت شده یا در حال پرداخت است.

نظرات

captcha