گزارش محققان آمریکایی؛

افزایش دو برابری مرگ نوزادان مرتبط با مواد مخدر در ایالات متحده

از آنجایی که اپیدمی سوءمصرف مواد مخدر در آمریکا تشدید شده است، هیچ کس، حتی افراد بسیار جوان، هم در امان نمی مانند.

به گزارشخبرنگار مهر به نقل از مدیسن نت، داده های جدید نشان می دهد که میزان مرگ نوزادان به دلایل مرتبط با مواد مخدر بین سال های 2018 تا 2022 بیش از دو برابر شده است.

در سال 2018، 10.8 درصد از کل مرگ و میر نوزادان زیر 1 سال مربوط به مواد مخدر بود. به گفته محققان دانشگاه آتلانتیک فلوریدا، در طول چهار سال بعد، این میزان با 120 درصد افزایش به 24.4 درصد از مرگ و میرها رسید.

شدیدترین افزایش در طول همه گیری رخ داد، که نشان می دهد کاهش دسترسی به خدماتی مانند بیمارستان ها و مراقبت های دوران بارداری ممکن است نقش داشته باشد.

دکتر «ماریا مجیا »، نویسنده ارشد این مطالعه، گفت: «مرگ های ناشی از مواد مخدر در نوزادان یک علت بالقوه قابل اجتناب است که باید در تلاش برای کاهش مرگ و میر نوزادان در ایالات متحده در نظر گرفته شود.»

نویسندگان مطالعه، مرگ ناشی از مواد مخدر در نوزاد را این گونه تعریف کردند که «در آن مواد مخدر، یا عامل اصلی مرگ یا عاملی مؤثر است».

این مرگ و میرها ممکن است به مصرف مواد مخدر مادر، مصرف سهوی یا تصادفی داروهای تجویز شده توسط نوزاد، استفاده از داروهای غیرقانونی در خانه یا سایر حوادثی که مواد مخدر با مرگ مرتبط است مرتبط باشد.

این مطالعه، بر اساس داده های مربوط به مرگ و میر نوزادان جمع آوری شده توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده بود.

نظرات

captcha