معاونت صدا خبر داد؛

معرفی برنامه های رادیو در یک روز ویژه/ ازدواج را آسان بگیرید

شبکه های رادیویی به مناسبت فرا رسیدن سالروز ازدواج فرخنده حضرت فاطمه (س) و حضرت علی (ع) و روز ازدواج با تهیه و تولید برنامه های متعدد و متنوع به گرامیداشت و ترویج ازدواج ساده می پردازند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، شبکه های رادیویی شنبه 19 خرداد به میمنت سالروز ازدواج فرخنده حضرت فاطمه (س) و حضرت علی (ع) به عنوان روز ازدواج با تهیه و تولید برنامه های متعدد و متنوع به گرامیداشت و ترویج ازدواج ساده می پردازد. همچنین قرار است مراسم عروسی سه زوج جوان با حضور در رادیو برگزار و روانه آنتن شود.

*رادیو ایران

شبکه رادیویی ایران با برنامه های «سلام صبح بخیر»، «خانه و خانواده»، «به افق آفتاب»، «ایران امروز» و «ایرانشهر» سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) را گرامی می دارد.

برنامه صبحگاهی «سلام صبح بخیر» شنبه 19 خرداد، با موضوع ازدواج و برنامه «خانه و خانواده» ساعت 9 با حضور مهمان موفق و کارشناسان از راه های ازدواج موفق می گویند.

برنامه «به افق آفتاب» نیز روز در همان روز از معیارهای ازدواج مناسب صحبت می کند. ضمن اینکه برنامه «ایران امروز» در قالب میزگردی با حضور مسئولان و از راه های تسهیلگری سخن می گوید.

برنامه «ایرانشهر» با موضوع ازدواج ساعت 18:15 پخش می شود.

*رادیو جوان

شبکه رادیویی جوان در همه برنامه ها از جمله «جوان ایرانی سلام»، «کافه رادیو»، «اینجا شب نیست»، «رادیوم» و «قرار» به موضوع ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه (س) می پردازد.

ویژه برنامه زنده «جوونی مجاز» نیز که ساعت 17 پخش می شود به مبحث ازدواج ساده اختصاص دارد.

*رادیو فرهنگ

شبکه رادیویی فرهنگ روز شنبه 19 خرداد برنامه های «صبح به وقت فرهنگ»، «سرزمین من» و «کبوترانه» را به این مناسبت اختصاص داده است.

برنامه «صبح به وقت فرهنگ» ساعت 6:30 با نگاهی به سیره زندگی امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) در بخش تعاملی با مخاطبان از گروه جامعه و کتاب پخش می شود.

«سرزمین من» نیز ساعت 13 تا 14 با مروری بر رویدادهای تاریخی در بخش کارشناسی به این موضوع می پردازد.

برنامه «کبوترانه» به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) در فضایی شاد همراه با قطعه های نمایشی روی آنتن می رود و به موضوع سبک زندگی شاد و اسلامی می پردازد.

«کبوترانه» هم با اجرا و بازی علیرضا تابان و آسیه گرجی ساعت 14 تا 14:30 پخش خواهد شد.

ادیو تهران

شبکه رادیویی تهران نیز ساعت 6:30 شنبه 19 خرداد برنامه «شهر آفتاب» را در گفت وگو با مسئولان درباره تسهیلاتی که به زوج های جوان اعطا می شود و با هدف ترویج ازدواج آسان روی آنتن می برد.

برنامه «باغ فردوس» از ساعت 11:40 با پرداخت به موضوع ازدواج، برنامه «خانواده تهرانی» از ساعت 8 با مضمون ازدواج صحیح و برنامه «تهران من» از ساعت 17 با موضوع تجمل در ازدواج پخش خواهد شد.

*رادیو نمایش

شبکه رادیویی نمایش ویژه برنامه زنده «بخوان به نام پروانه» را روی آنتن می برد.

این برنامه به تهیه کنندگی و نویسندگی نسیم السادات صباغان و گویندگی مهرناز شعبانی و سعید سلطانی، روز شنبه 19 خرداد ساعت 7:30 از رادیو نمایش پخش می شود.

*رادیو اقتصاد

شبکه رادیویی اقتصاد با هدف ترویج سنت ازدواج، روش های مدیریت مالی و اقتصادی بررسی و راهکارهای تسهیل آن را تبیین می کند.

برنامه صبحگاهی «روزیِ نو» در گفت و گو با معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، ایجاد شرایط مطلوب برای تسهیل ازدواج جوانان را مطالبه می کند.

برنامه تحلیلی «هشت صبح» به موضوع مشکلات در فرآیند پرداخت وام ازدواج و انتظارات مردم از مسؤلان را در این حوزه می پردازد.

در برنامه «به توان زندگی» هم با حضور محمدرضا عباسپور موضوع «اهمیت شغل خواستگار در انتخاب همسر آینده» بررسی می شود.

ویژه برنامه ای مستند هم با عنوان «به همین سادگی» با روایت ازدواج ماندگار دو دانشجو که در شرایط سختِ زندگی ازدواجی ساده داشتند، تهیه شده که برای ساعت 11:35 در جدول پخش رادیو اقتصاد قرار گرفته است.

موضوع مجله عصرگاهی «گذربازار» در ساعت 16 نیز ازدواج آسان است.

*رادیو ورزش

«گلخونه» نام ویژه برنامه روز ازدواج است که روز شنبه از ساعت 10 از رادیو ورزش و رادیو ورزش بانوان پخش خواهد شد. در این برنامه یک زوج ورزشی قهرمان حضور دارند و با مرور زندگی و تجربیات مختلف آن ها در زمان های مختلف زندگی نشان خواهند داد که زندگی مشترک نه تنها مانعی برای رسیدن به سکوهای قهرمانی نیست بلکه تشویقی برای ادامه راه است.

در این برنامه بخش های طنز مادربزرگ با زبان طنز به مشکلات و گره های زندگی مشترک ورزشکاران می پردازد. همچنین مستند زندگی ورزشکاران متاهل و حلقه طلایی، مروری بر موفقیت های ورزشکاران حرفه ای متاهل است.

*رادیو سلامت

«مهر و ماه» ویژه روز ازدواج ساعت 10:30 شنبه 19 خرداد از رادیو سلامت پخش می شود.

این برنامه به تهیه کنندگی سارا شریفی با هدف الگوپذیری از ائمه اطهار (ع) و ترویج ازدواج آسان با اجرای محیا اسناوندی و مسعود خواجه وند پخش می شود.

*رادیو صبا

شبکه رادیویی صبا به مناسبت فرا رسیدن سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) و روز ازدواج جشن عروسی زوج های جوان را روی آنتن صبا برگزار می کند.

این برنامه با هدف ترویج ازدواج آسان روز شنبه 19 خرداد ساعت 15 مراسم عقد سه زوج جوان را روی آنتن صبا برگزار می کند.

این ویژه برنامه در فضای آزاد ساختمان شهدا با حضور مدیران سازمان صدا و سیما، مدیران شبکه های رادیویی و مخاطبان شبکه رادیویی صبا برگزار می شود.

*رادیو پیام

برنامه «پیام روز» به مناسبت سالروز ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) به تهیه کنندگی مهدیه پهلوانی با موضوع ترویج ازدواج آسان و سنت اهل بیت (ع) پخش می شود.

نظرات

captcha