با حضور برگزیده «سینماحقیقت»؛

«صداگذاری» موضوع پرونده «نردبان» شد

حسن مهدوی صداگذار فیلم مستند «آب بندان» و برگزیده هفدهمین جشنواره «سینماحقیقت» مهمان برنامه تلویزیونی «نردبان» شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی برنامه، یکصد و نود و یکمین برنامه تلویزیونی «نردبان» جمعه 18 خرداد ماه با بررسی پرونده «صدا» و حضور یکی از صداگذاران شناخته کشور روی آنتن شبکه مستند سیما می رود.

در بخش اصلی این قسمت از «نردبان»، حسن مهدوی صداگذار سینمای مستند ایران مهمان برنامه خواهد بود؛ او در گفت وگو با حامد شکیبانیا درباره تجربیات خود در این عرصه و صداگذاری برای فیلم های مستند ایرانی سخن می گوید.

حسن مهدوی تجربه تدوین صدا و صداگذاری در فیلم های متعددی را برعهده داشته که از شاخص ترین آنها می توان به مستندهای «من می خوام شاه بشم»، «زنانی با گوشواره های باروتی»، «لوتوس»، «شادگان»، «کشیم عاشق»، «آب بندان» اشاره کرد. وی در جشنواره «سینماحقیقت» اخیر (دوره هفدهم) تندیس فیروزه ای بهترین صدا را برای صداگذاری فیلم مستند «آب بندان» دریافت کرد.

در بخش «عکاسی مستند»، «نردبان» با چارلز بروکس همراه می شود و به مرور آثار هنری وی خواهد پرداخت و در بخش «عکاسی ماجراجویانه» نیز جیمی چین به تدریس مباحث اصلی این حوزه می پردازد.

در پرونده «پیشنهاد تماشای فیلم مستند» نیز کمیل سوهانی مستند «کارخانه آمریکایی» اثری از جولیا رایکرت و استفن بوگنار را معرفی می کند و فیلم مستند «در جست وجوی سکوت» ساخته پاتریک شن مرور می شود.

برنامه تلویزیونی «نردبان» تلاش می کند با نگاهی تخصصی به فیلم و عکس مستند، مروری بر آثار ایرانی و خارجی این حوزه داشته باشد. این برنامه با اجرای حامد شکیبانیا، کارگردانی و تهیه کنندگی اصغر احمدپور و فاطمه بوربور با آیتم هایی متنوع جمعه ها ساعت 17:30 روی آنتن شبکه مستند می رود و بازپخش آن شنبه ها ساعت 00:00 و 14:30 است

نظرات

captcha