آل بویه مطرح کرد؛

وجود مواد خطرناک و سمی در محصولات غیرمجاز آرایشی

مدیرکل امور فراورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: در تولید محصولات غیرمجاز آرایشی از مواد اولیه با گرید صنعتی استفاده می شود که برای سلامتی به شدت خطرناک است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود آل بویه افزود: تولید محصولات غیرمجاز در شرایط نامناسب صورت می گیرد، مواد اولیه تولید مورد ارزیابی قرار نگرفته و برای پایین آمدن هزینه تولید از مواد صنعتی استفاده می شود که دارای فلزات سنگین هستند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در ترکیب رژلب های غیرمجاز به دلیل استفاده از رنگ صنعتی فلزاتی مثل سرب، ارسنیک و جیوه وجود دارد و با توجه به اینکه این مواد به مرور بلعیده می شود، استفاده آنها در طولانی مدت می تواند عوارض جدی برای مصرف کنندگان داشته باشد.

مدیرکل امور فراورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: همچنین تولید محصولات چشم در شرایط نامناسب با ایجاد آلودگی میکروبی همراه بوده و ممکن است باعث عفونت چشم در مصرف کنندگان شود.

وی با تاکید بر اینکه مصرف کنندگان باید هنگام خرید به مجوزهای بهداشتی محصول دقت کنند، گفت: استعلام سلامت محصولات وارداتی از روی برچسب اصالت و بررسی شماره پروانه بهداشتی محصولات تولید داخل از سایت سازمان غذا و دارو راه های اطمینان از سلامت محصولات آرایشی و بهداشتی است.

نظرات

captcha