با حضور وزیر بهداشت؛

33 دستگاه موتورلانس وارد ناوگان اورژانس تهران شد

تعداد 33 دستگاه موتورلانس، بزرگ ترین انبار پشتیبانی کشور در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی و اتاق هدایت عملیات بحران (EOC)، با حضور وزیر بهداشت به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، در ابتدای دولت سیزدهم، 150 دستگاه موتورلانس در استان تهران فعال بود و با تدابیر اتخاذ شده، امروز با تزریق این 33 دستگاه، ناوگان موتورلانس به 264 دستگاه افزایش می یابد.

در ابتدای دولت زمان رسیدن بر بالین آمبولانس، 25 دقیقه و موتورلانس 17 دقیقه در استان تهران بوده که با اقدامات انجام شده، خصوصاً افزایش ناوگان موتورلانس ، زمان رسیدن آمبولانس به 15 دقیقه و موتورلانس از لحظه دریافت تماس به 9 دقیقه کاهش یافته است.

تمامی ناوگان موتورلانس به دستگاه تله کاردیولوژی مجهز است و بیماران قلبی در محل تماس توسط متخصص قلب ویزیت شده و آمار مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی به صورت چشمگیری کاهش یافته است.

افتتاح بزرگ ترین انبار پشتیبانی کشور در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی

بزرگترین انبار کشور در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی توسط خیّرین به متراژ 2400 متر مربع وقف شده که در این دولت سوله و پایگاه اورژانس آن ساخته شده است.

زمان شروع پروژه از سال 1398 آغاز شده که تا ابتدای دولت 50 درصد کار انجام شده بود و در این دولت به اتمام رسید.

این انبار بزرگ ترین انبار پشتیبان حوزه فوریت های پزشکی در سراسر کشور است و نقش به سزایی در پشتیبانی عملیات ها خواهد داشت.

نظرات

captcha