عین اللهی تاکید کرد؛

اورژانس ایران باید در منطقه حرف اول را بزند

وزیر بهداشت، با تاکید بر حرکت کشور به سمت مرجعیت علمی، گفت: اورژانس ایران باید به سمت مرجعیت علمی حرکت کند و در منطقه حرف اول را بزند.

به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام عین اللهی، در آئین بهره برداری از ناوگان موتورلانس اورژانس تهران، بزرگ ترین انبار پشتیبانی کشور در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی و اتاق هدایت عملیات بحران (EOC)، افزود: عملکرد ما در تاریخ مؤثر است، بنابراین باید به گونه ای اقدام و عمل کنیم که کارنامه ای ارزشمند برجای گذاریم.

وی افزود: پرسنل اورژانس در سخت ترین شرایط به خدمتگزاری مشغولند و هدف آنان کسب رضای خداوند است چراکه خدمت عاشقانه با مادیات جبران نمی شود.

عین اللهی با اشاره به رویکرد مردمی و تلاش های خالصانه شهید رئیسی در پیشرفت کشور، خطاب به مدیران و کارکنان اورژانس، بیان کرد: شما پرسنل اورژانس دولت شهید رئیسی هستید و باید راه و مکتب ایشان را ادامه دهید.

وزیر بهداشت با تاکید بر حرکت کشور به سمت مرجعیت علمی، گفت: اورژانس جمهوری اسلامی ایران باید به سمت مرجعیت علمی حرکت کند و در منطقه حرف اول را بزند.

وی تصریح کرد: اورژانس مانند یک دانشگاه است چراکه پرسنلش باید به تمامی اطلاعات در مورد بیماری ها، سوانح، وقایع و آسیب دیدگی ها دسترسی و آگاهی داشته باشند.

عین اللهی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران اکنون مورد توجه کشورهای جهان اسلام قرار دارد، تاکید کرد: اورژانس کشورمان باید هم از لحاظ سخت افزاری و هم از حیث نرم افزاری با شایستگی های جمهوری اسلامی ایران برابری کند.

وی افزود: ایران کشوری چهار فصل و پر از حوادث و بلایای طبیعی است؛ بنابراین ضرورت دارد که امکانات و تجهیزات امدادی و اورژانسی در کشورمان روز به روز ارتقا یابد، در این زمینه آموزش، کسب تجربه و تقویت روابط دیپلماسی در حوزه اورژانس، مهم است.

نظرات

captcha