دبیر ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان خبر داد؛

برخورد قانونی با تبلیغات غیر مجاز داوطلبان انتخابات مجلس

زاهدان_ دبیر ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان از برخورد قانونی با تبلیغات غیر مجاز داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد.

عباس ابراهیمی در گفت وگو باخبرنگار مهر، با بیان اینکه مراجع اداری، انتظامی و قضائی موظف هستند که با تبلیغات غیرمجاز برخورد کنند، گفت: برابر دستورالعمل تبلیغات نامزدهای انتخابات دوازدهمین مجلس شورای اسلامی از زمان ثبت نام داوطلبان تا زمان آغاز رسمی تبلیغات هرگونه فعالیت تبلیغی توسط داوطلبان به عنوان فعالیت تبلیغات غیرمجاز محسوب می شود.

وی بیان کرد: بنابر ماده 70 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی تبلیغات و شیوه های تبلیغاتی در فضای حقیقی و مجازی صرفاً در موارد مجاز در این قانون و قانون شفافیت و نظارت بر تأمین فعالیت های مالی داوطلبان خواهد بود.

وی افزود: مراجع اداری، انتظامی و قضائی موظف هستند که با تبلیغات غیرمجاز برخورد کنند چرا که برابر دستورالعمل تبلیغات نامزدهای انتخابات دوازدهمین مجلس شورای اسلامی از زمان ثبت نام داوطلبان تا زمان آغاز رسمی تبلیغات هرگونه فعالیت تبلیغی توسط داوطلبان به عنوان فعالیت تبلیغات غیرمجاز محسوب می شود.

دبیر ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان ادامه داد: فعالیت نامزدهای انتخاباتی از ساعت صفر روز پنجشنبه سه اسفندماه شروع و تا صبح روز پنجشنبه 10 اسفندماه سال جاری ادامه دارد.

وی تاکید کرد: هر نامزد انتخاباتی، می تواند در هر حوزه انتخابی یک ستاد اصلی دایر کند و در هر شهر، روستا و یا منطقه شهرداری هم یک ستاد فرعی داشته باشد.

ابراهیمی گفت: تمامی نامزدها می توانند یک ستاد مجازی هم در حوزه انتخابی خود داشته باشند و ستاد تبلیغات مجازی نامزدها حتماً باید با مرجعیت دامنه های فارسی باشد.

وی اظهار کرد: نامزدهای انتخاب و ستادهای آنها موظف هستند که همه پیوندهای صفحات تبلیغات پیام رسان های اجتماعی مجاز در بستر پیام رسان های داخلی را در سامانه ای که وزارت کشور اعلام می کند، ثبت کنند، نامزد انتخاباتی نمی تواند در رسانه خارجی و پیام رسان های خارجی اقدام به تبلیغات و فعالیت کند.

نظرات

captcha