بین المللی شدن جشنواره ملی عکس فلامینگو

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: جشنواره عکس فلامینگو از استانی به ملی ارتقا یافت و زمینه های بین المللی شدن جشنواره را فراهم می کنیم و امیدواریم سال آینده بخش بین الملل در جشنواره گنجانده شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان بهشهر، نورالله مرادی، معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست، شامگاه چهارشنبه در سومین جشنواره ملی عکس فلامینگو در سالن ارشاد بهشهر اظهار کرد: بهشهر، شهر متمدن با پیشینه عالی است و یکی از نقاط مهم محیط زیست در این شهرستان، میانکاله است که همه تلاش خود را برای حفظ محیط زیست داشته ایم.

وی افزود: حفظ محیط زیست از بستر هنر بهترین زبان برای حفاظت از محیط زیست است.

معاون آموزشی محیط زیست کشور یادآور شد: حوزه میانکاله برای من و همکارانم از اهمیت ویژه برخوردار است و رئیس سازمان بیشترین دغدغه را نسبت به این منطقه ویژه دارند.

مرادی گفت: نشان دادن حساسیت به میانکاله با ابزار هنر مهم است با تلفیق هنر که خالق بنده است و محیط زیست که خالق آن خداوند است،با روایت زیبایی ها، مانع تخریب ارزش های میانکاله شویم.

وی خاطر نشان کرد: جشنواره عکس فلامینگو از استانی به ملی ارتقا یافت و زمینه های بین المللی شدن جشنواره را فراهم می کنیم و امیدواریم سال آینده بخش بین الملل در جشنواره گنجانده شود که هزینه بخش بین الملل را بنده تقبل می کنم.

وی افزود: مهم است که نگاه جهانیان را از بعد محیط زیست ببینیم و باید زیبایی های منطقه معرفی شود.

معاون سازمان محیط زیست اظهار کرد: کتاب سه دوره گذشته را هم با هزینه محیط زیست چاپ می کنیم.

مرادی گفت: کار هنری فاخر و ارزشمند در حوزه میانکاله در دستور کار هنرمندان قرار گیرد تا تولید فاخر برای همه کشور در حوزه محیط زیست باشد.

وی با بیان اینکه معتقدیم که چیزی بهتر از محیط زیست نیست و باید از راه هنر نسل سازی کنیم، گفت: نسل دوستدار محیط زیست به این آب و خاک و بهبود و سازندگی آن کمک کند و با نگاه هنرمندانه شما جلوی تخریب محیط زیست را گرفته و برای توسعه محیط زیست تلاش کنیم.

سیدمحمد محمدی دبیر سومین جشنواره ملی فلامینگو هم در سخنانی اظهار کرد: در قالب جشنواره ملی عکس فلامینگو، صدای عکاسان به جهانیان رسید و مقرر شد 23 سفیر در این جشنواره حضور یابند که به دلیل برنامه کشوری کنسل شد.

به گفته محمدی، 141 عکاس با 600 اثر از سراسر کشور  در این جشنواره شرکت کردند که 50  اثر به نمایش گذاشته شد.

در این جشنواره از برگزیدگان سومین جشنواره عکس فلامینگو در بهشهر تجلیل شد.

پایان پیام/86002/م

نظرات

captcha