رهایی یک قاتل از قصاص نفس در فارس در شب مبعث پیامبر اعظم (ص)

در شب عید بزرگ مبعث پیامبر اعظم (ص) و با حضور رییس کل دادگستری استان فارس، دادستان مرکز استان و فرمانده انتظامی فارس و حضور در منزل اولیاء دم مرحوم حسین احمدی کمال آبادی ضمن بخشش قاتل فرزند خود از قصاص قاتل منصرف شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن تقدیر از اقدام کریمانه و انسانی این خانواده با اشاره به این که این اقدام انسان دوستانه و در اوج اقتدار باقیات صالحاتی برای آنان خواهد بود گفت: بی تردید عزت شما در دنیا و آخرت افزون خواهد شد .

حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی با بیان اینکه تلاش اعضای شورای حل اختلاف و متنفذین برای اخذ رضایت و سازش در این پرونده 10 سال به طول انجامید گفت: این زندانی پس از اعلام رضایت با تبدیل قرار از زندان آزاد شد.

رئیس شورای قضایی استان فارس افزود : عفو و بخشش نیازمند عزم راسخ و تلاش و پشتکار در جهت غلبه بر خشم است و کسی که بتواند چنین صفت عظیمی را در خود رشد دهد بی تردید از جایگاه والای معنوی برخوردار خواهد بود.

وی افزود: بی تردید کوشش برای بخشش و گذشت احساس رضایت و خوشبختی بیشتری را به انسان می دهد، همانگونه که خداوند متعال در آیه 178 سوره بقره عفو و گذشت به ویژه در حال قدرت بر انتقام و مجازات را می ستاید و بر کسانی که در حال قدرت و توان از حق خویش می گذرند و با بزرگواری چشم برمجازات می بندند؛ آفرین می فرستد و این اقدام کریمانه را  به عنوان معروف و هنجاری پسندیده و نیکو مورد تشویق قرار می دهد.

پایان پیام/پ

نظرات

captcha