درخواست 30 میلیونی از دارنده 2 طلای پاراآسیایی برای شرکت در مسابقات انتخابی!

تنها برنده دو مدال طلای بازی های پاراآسیایی هانگژو در بین دوندگان ایران گفت: با وجود این که در هانگژو بهترین عملکرد را در دوی 100 و 400 متر نابینایان و کم بینایان داشتم اما نمی دانم چرا تحت حمایت فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک نیستم و حتی برای شرکت در مسابقات انتخابی باید 30 میلیون هزینه ی ورودی پرداخت کنم.

مهرداد مرادی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: با وجود این که در بازی های پاراآسیایی هانگژو چین در دو 100 و 400 متر نابینایان و کم بینایان طلا گرفته ام اما هیچ حمایتی از سوی فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک نمی شوم و حتی به اردوی تیم ملی پارادوومیدانی که 26بهمن تا 10 اسفند در کیش برگزار می شود، دعوت نشدم.

وی افزود: براساس سیاست کمیته ملی پارالمپیک تنها کسانی که رنکینگ اول تا سوم جهان را دارند به پارالمپیک پاریس اعزام می شوند. من چون رنکینگ چهارم جهان را دارم تحت حمایت کمیته نیستم و به اردو دعوت نشدم در حالی که به همین اردو کسانی دعوت شدند که رنکینگ پنجم یا ششم جهان را دارند و تحت حمایت کمیته ملی پارالمپیک قرار دارند، اما نمی دانم چرا من که رنکینگ چهارم جهان را دارم به اردو دعوت نشدم.

این دونده کم بینا گفت: وقتی به کمیته ملی پارالمپیک به خاطر دعوت نشدن به اردو اعتراض کردم گفتند "باید از سوی فدراسیون نابینایان و کم بینایان تحت حمایت قرار بگیرید. ما تنها ورزشکارانی را که رنکینگ اول تا سوم جهان را دارند حمایت می کنیم و حمایت از نفرات چهارم بستگی به حمایت فدراسیون مربوطه دارد." در صورتی که فدراسیون هیچ حمایتی از من نمی کند و واقعا نمی دانم نقش فدراسیون در این زمینه چیست؟ فکر کنم تنها وظیفه اش امضای برگه های اداری و  پرداخت حقوق کارکنان فدراسیون است.

مرادی تصریح کرد: با وجود این که در هانگژو دو مدال طلا گرفته ام اما متاسفانه فدراسیون هیچ برنامه ای برای من ندارد و حتی بعد از هانگژو کسی با من تماس نگرفته تا ببینند از نظر تمرینات در چه شرایطی قرار دارم. در صورتی که اگر به اردو دعوت شوم و تحت حمایت قرار بگیرم در پارالمپیک نیز می توانم مدال کسب کنم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا به مسابقات بین المللی فزاع امارات اعزام می شوید یا خیر؟ افزود: چون باید با هزینه ی شخصی به این مسابقات می رفتم و هزینه ی آن سنگین بود ترجیح دادم در این مسابقات حضور نداشته باشم. از سوی دیگر من چون رنکینگ چهارم جهان را دارم سهمیه پارالمپیک پاریس را کسب کرده ام و مشکلی از نظر سهمیه ندارم.

مرادی همچنین با اشاره به اعزام نشدن به مسابقات جهانی ژاپن، خاطرنشان کرد: به مسابقات جهانی ژاپن نیز که اردیبهشت سال آینده برگزار می شود، اعزام نمی شوم و تنها کسانی به این تورنمنت اعزام خواهند شد که به اردوی کیش دعوت شده اند و قرار است سوم اسفند در مسابقات انتخابی شرکت کنند.

قهرمان بازی های پاراآسیایی هانگژو چین در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا امکان شرکت در مسابقات انتخابی برای اعزام به مسابقات جهانی ژاپن را دارید یا خیر؟ افزود: چون تحت حمایت کمیته ملی پارالمپیک نیستم و به اردوی آمادگی دعوت نشدم به من گفتند شرط حضور در مسابقات انتخابی این است که مبلغ 30 میلیون تومان به عنوان ورودی پرداخت کنم که اگر حد نصاب رکورد ورودی را کسب کردم مبلغ عودت داده می شود در غیر این صورت امکان بازگشت پول وجود ندارد.

انتهای پیام

نظرات

captcha