حمله موشکی و پهپادی روسیه به مناطق مختلف اوکراین

روسیه روز چهارشنبه با 44 موشک و 20 پهپاد مناطق مختلف اکراین از جمله زیر ساخت های این کشور را هدف قرار داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، روسیه روز چهارشنبه حمله گسترده دیگری را به اوکراین انجام داد و 44 موشک و 20 پهپاد را به شهرهای مختلف این کشور پرتاب کرد.

به گزارش وبگاه «صدای اوکراین» صدای انفجار و شلیک ضد هوایی در «کی یف»، «خارکف»، «میکولایف» شنیده شد.

اوکراین مدعی شده که شماری از این موشک ها و پهپادها را رهگیری کرده است. بنابر ادعای این کشور، در این حمله سنگین دستکم 14 نفر زخمی و چهار نفر کشته شدند و برق بیش از 20000 مشترک به دلیل آسیب دیدن خطوط فشار قوی قطع شد.

«جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که در از کی یف بازدید می کند، به دلیل حمله روسیه مجبور به پناه گرفتن شد و صبح را در پناهگاه در میان آژیرهای حمله هوایی آغاز کرد.

«والری زالوژنی»  فرمانده ارتش اوکراین گفت:«روسیه چندین حمله را با استفاده از پهپادهای تهاجمی و موشک های کروز و  بالستیک انجام داد.»

«ناتالیا هومنیوک» ازمقام های نظامی اوکراین گفت:«روسیه فعالیت خود را متوقف نمی کند. مناطق مجاور به ویژه تحت تاثیر بمباران منظم و استفاده از پهپادها قرار می گیرند. روسیه این مولفه را به شدت تقویت کرده است.»

پهپادهای روسی پدافند هوایی اوکراین را گیج کرده اند زیرا شناسایی آنها از موشک سخت تر است.

چندی قبل، وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد پهپادهای روسی «لانست» به عنوان یکی از قوی ترین تسلیحات در زرادخانه روسیه به دنبال عبور از پدافند هوایی اوکراین هستند.

این پهپاد توسط شرکت روسی «زالاارو» تولید می شود. روسیه عمدتاً از پهپادهای لانست برای حمله به اهداف دور دست استفاده می کند به همین دلیل، استفاده از آن ها در عملیات شناسایی و حمله به توپخانه اوکراین به طور فزاینده ای افزایش پیدا کرده است.

هومنیوک گفت که روس ها از پهپادهایی با قابلیت پرتاب مهمات تکه تکه استفاده می کنند.

پایان پیام/

نظرات

captcha