صعود نیجریه و ساحل عاج به فینال جام ملت های آفریقا

پرونده جام ملت های آفریقا با نبرد فیل ها و عقاب های قاره سیاه در ایستگاه پایانی بسته خواهد شد.

خبرگزاری تسنیم، دیدارهای مرحله نیمه نهایی جام ملت های آفریقای سال 2023 شب گذشته (چهارشنبه) برگزار شد که در پایان آنها تیم های نیجریه و ساحل عاج جواز حضور در فینال این رقابت ها را به دست آوردند.

در بازی نخست که از ساعت 20:30 به وقت تهران برگزار شد، تیم های ملی نیجریه و آفریقای جنوبی پس از تساوی یک - یک در وقت های عادی و اضافه، به ضیافت پنالتی ها رفتند و در آنجا نیجریه ای ها حریف خود را با نتیجه 4 بر 2 شکست دادند. در این بازی که ویکتور اوسیمن مهاجم سرشناس نیجریه در آن فرصت بازی پیدا کرد و آفریقای جنوبی هم از دقیقه 115 با اخراج مدافعش کاکانا 10 نفره شد، ویلیام تروست اکونگ در دقیقه 67 گل نخست را از روی نقطه پنالتی برای عقاب ها به ثمر رساند. آفریقای جنوبی در دقیقه 90 با گلزنی موکوئنا از روی نقطه پنالتی کار را به تساوی کشاند تا بازی به وقت های اضافه برود، اما در 30 دقیقه اضافه گلی رد و بدل نشد و به این ترتیب بازی به ضربات پنالتی کشیده شد و در آنجا نیجریه ای ها یک و بازیکنان آفریقای جنوبی دو ضربه پنالتی شان را از دست دادند.

واکنش ها به حذف عجیب غنا و صعود عجیب تر مصر در جام ملت های آفریقا + فیلم

در بازی دوم که از ساعت 23:30 به وقت تهران آغاز شد، ساحل عاج تیم ملی کشور میزبان رقابت ها، با گلزنی سباستین هالر در دقیقه 65 موفق شد شگفتی ساز رقابت ها، جمهوری دموکرات کنگو را شکست دهد.

به این ترتیب تیم های ملی نیجریه و ساحل عاج در فینال مقابل هم قرار خواهند گرفت. این بازی روز 22 بهمن از ساعت 23:30 به وقت تهران برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

نظرات

captcha