با توسعه میدان های جدید ، غرب کشور متحول می شود

مدیر عامل نفت مناطق مرکزی در بازدید از میدانهای گازی تنگ بیجار ، باباقیر و بانکول توسعه این میادین را نقطه آغازین در تحول غرب کشور ذکر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، مهدی حیدری با اعلام این خبر اظهار داشت: در طرح توسعه این میادین، توسعه پایدار منطقه و توجه به الزامات زیست محیطی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و با راه اندازی و آغاز به کار این پروژه ها علاوه بر ایجاد چشم اندازهای روشن در گسترش فرصت های شغلی، افزایش ظرفیت پالایشگاه گاز ایلام و تأمین خوراک پتروشیمی استان ایلام، بخشی از گاز مصرفی سرانه خانگی و تجاری استان های غرب کشور نیز تأمین می شود.

حیدری با تاکید بر اهمیت راه اندازی طرح توسعه فاز دو تنگ بیجار تصریح کرد: میدان گازی تنگ بیجار در حال حاضر 250 میلیون فوت مکعب ظرفیت دارد و بر اساس برنامه ریزی ها در طرح توسعه فاز دو آن قرار است این ظرفیت به 400 میلیون فوت مکعب برسد.

بر اساس این گزارش، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و هیأت همراه در میادین باباقیر و بانکول حضور یافته و از نزدیک در جریان روند اجرایی آماده سازی محل چاه ها و حفاری اولین چاه های میادین یاد شده با هدف ارزیابی سازندی قرار گرفتند و ضمن بررسی روند پیشرفت عملیات اجرایی آنها، مهندس حیدری خاطرنشان کرد: با تلاش شبانه روزی همکاران در این منطقه، پروژه درصد پیشرفت خوبی داشته و انشالله با تداوم بی شر تلاش های همکاران تا اواسط سال آینده به بهره برداری برسد.

این گزارش می افزاید در این بازدید مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب و مدیران و رؤسای ستادی این شرکت، مهندس حیدری و هیأت همراه از ستاد تهران را همراهی کرده و به بیان خواسته ها و نظرات خود در پیشبرد پروژه ها و امور اجرایی پرداختند.

نظرات

captcha