وزیر ارشاد در برج میلاد؛

ماجرای «بی بدن» بی پاسخ ماند!/ جشنواره های فجر 47 در پردیسی جدید

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در برج میلاد اعلام کرد در پنجاهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پردیس جشنواره ها افتتاح می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر چهارشنبه 18 بهمن در برج میلاد حضور پیدا کرد. وی ضمن بازدید از بازار بین الملل چهل و دومین جشنواره فیلم فجر، با اصحاب رسانه دیدار و به برخی از پرسش های خبرنگاران پاسخ داد.

وزیر ارشاد علیرغم سخنان خود در حاشیه جلسه هیات دولت مبنی بر احتمال بازگشت فیلم «بی بدن» به بخش سودای سیمرغ، از پاسخگویی درباره سرانجام تصمیم گیری درباره این فیلم امتناع کرد.

اسماعیلی درباره احداث مجموعه بزرگی برای جشنواره ها هنری، یادآور شد: 2 روز قبل تفاهم نامه کامل خرید زمین با مساحت 8 هزار مترمربع در خیابان حجاب با حدود 117 هزار متر تراکم برای ساخت پردیس جشنواره ها را امضا کردیم.

وزیر ارشاد تاکید کرد: این پردیس در پنجاهمین سالگرد انقلاب در اختیار جشنواره ها خواهد بود و چند روز دیگر با آقای مخبر به محل می رویم و به صورت نمادین احداث آن را افتتاح می کنیم.

وی درباره پرداختن به پرتره های دفاع مقدس در چهل و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر و بازشدن این مسیر در سازمان سینمایی و رونمایی از آن ها در جشنواره فجر و برنامه های آینده در این زمینه گفت: سیاست اصلی ما حمایت تنظیم گرانه از تمام هنرمندان است. در مرز قانون می ایستیم و در این مسیر هیچ کس برای ما فرقی ندارد ولی جایی که پای حمایت از مجموعه های وزارت فرهنگ باشد، گزاره هایی را تقویت می کنیم که به اقتدار و هویت ملی و آینده پیش روی غرورآفرین ما بپردازد.

اسماعیلی اظهار کرد: خوشحالم این نگاه حمایتی باعث شده با همکاری همه مجموعه ها و بخش خصوصی، جشنواره فیلم فجر چهل و دوم را به نام انقلاب اسلامی بسیار نزدیک ببینم. بنای دولت همین است که این مسیر را با قوت ادامه دهد.

نظرات

captcha