بازارهای سهام آسیا همچنان لنگ می زنند

معاملات امروز بازارهای سهام آسیا در حالی به پایان رسید که روند شاخص ها نشان دهنده وجود بی اعتمادی سرمایه گذاران بود در همین حال بازارهای اروپایی روز خود را در فضایی منفی آغاز کردند و بازار وال استریت معاملات سه شنبه را با رنگ سبز به پایان برد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه ایران(سنا)، در پایان معاملات امروز چهارشنبه 7 فوریه (18 بهمن)، شاخص نیکی 225 به میزان 0.11 درصد افت کرد اما تاپیکس 0.42 درصد رشد کرد.

بر اساس اطلاعات مننتشر شده، در بازار چین وضعیت خاصی حاکم بود به طوری که دولت چین، رئیس کمیسیون اوراق بهادار این کشور را به دلیل سقوط مداوم بازار سهام برکنار کرد. در این ارتباط، خبرگزاری شینهوا اعلام کرد که «یی هویمان» رئیس سازمان بورس چین برکنار شده و جایش را «وو شینگ» گرفته است.

در پایان معاملات امروز، شاخص هنگ سنگ به میزان 0.34 درصد افت کرد اما شاخص شانگهای با 1.44 درصد رشد روبه رو شد. در همین حال شاخص CSI 300 بورس شنژن نیز 0.96 درصد مثبت شد. دیگر شاخص های مهم سهام بورس چین نیز امروز را با رشد مثبت به پایان بردند. ظاهرا برکناری رئیس بورس چین اثرات مثبتی داشته است. بازار کره جنوبی هم روز خوبی داشت و شاخص کاسپی 1.3 درصد افزایش یافت.

افت بورس بمبئی و فرانسه

در بورس بمبئی، شاخص سنسکس افتی 0.05 درصدی را ثبت کرد اما دیگر شاخص های بورس هند مثبت بودند. در همین حال، شاخص ASX 200 استرالیا هم رشدی 0.45 درصدی را ثبت کرد. امروز بورس های سنگاپور، پاکستان، نیوزیلند و تایلند نیز مثبت بودند و شاخص Asia Dow با 0.29 درصد رشد مواجه شد.

بازارهای اروپایی روز خوبی نداشتند و بیشتر شاخص ها منفی بودند. بر این اساس، شاخص فوتسی 100 لندن با افت 0.38 درصدی مواجه شد، دکس آلمان 0.27 درصد و سی ای سی 40 فرانسه نیز 0.19 درصد کاهش را تجربه کردند.

همچنین شاخص FTSE MIB بورس ایتالیا 0.32 درصد و شاخص استوکس 600 نیز 0.22 درصد افت را ثبت کردند. همچنین شاخص بورس مادرید 0.91 درصد افت کرد.

رشد شاخص داو جونز

بر پایه آمارهای مارکت واچ، در پایان معاملات سه شنبه وال استریت، شاخص های اصلی با رشد روبه رو شدند. بر این اساس شاخص داو جونز 0.37 درصد افزایش یافت. همچنین اس اندپی 500 و نزدک به ترتیب 0.23 درصد و 0.07 درصد رشد کردند، در این روز شاخص بی ثباتی VIX بدون تغییر بود. از مهمترین اخبار اقتصادی روز می توان به افزایش نرخ اوراق رهنی آمریکا و رسیدن آن به سطح 7.04 درصد اشاره کرد.

نظرات

captcha