سفر به قشم با ماشین شخصی 1403/ ضرورت ها، مسیرها و هزینه ها

سفر به قشم با ماشین شخصی یکی از روش های سفر به قشم است. برای تجربه سفری امن به راهنمای سفر به قشم با ماشین شخصی که در این مطلب به آن اشاره شده است، توجه کنید.

همه چیز درباره سفر به قشم با ماشین شخصی

به گزارش ایسنا به نقل از اقامت 24، اکثر افراد ترجیح می دهند تا با ماشین شخصی خود سفر کنند، حتی اگر مقصد سفر آن ها جزیره زیبای قشم در استان هرمزگان در خلیج فارس باشد. البته باید بدانید که سفر به جزیره قشم با ماشین شخصی کمی متفاوت تر از سفر به دیگر شهرهای ایران است. از آنجایی که شما قرار است به یک جزیره سفر کنید، بخشی از مسیر را باید به همراه خودرو با کشتی طی کنید. این شرایط ضرورت آشنایی با راهنمای سفر به قشم با ماشین شخصی را دوچندان می کند. به این شکل که باید از مسیر پیش رو و همچنین هزینه سفر به قشم با ماشین شخصی آگاه باشید. اگر قصد سفر به قشم؛ بزرگترین جزیره خلیج فارس با ماشین شخصی خود را دارید، این مطلب نکات مهم و کلیدی را برای راهنمایی و کمک به شما دربردارد.

نکات ضروری در سفر به جزیره قشم با ماشین شخصی

اکثر کسانی که به دنبال گذران تعطیلاتی هیجان انگیز و ماجراجویانه در نقاط بکر و جاهای دیدنی قشم هستند، سفر با ماشین شخصی را به سفر هوایی ترجیح می دهند. چراکه تجربه سفر به قشم با ماشین شخصی فرصت طبیعت گردی در برخی نقاط جزیره که دسترسی به آن مشکل است را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین سفر شخصی و زمینی به قشم نسبت به سفر هوایی، کاهش چشم گیری در هزینه های سفر شما به همراه دارد.

البته نیابد این نکته را فراموش کنید که مسیر بسیار زیادی پیش روی شما قرار دارد که به ساعت ها رانندگی مداوم نیاز دارد، پس باید از توانایی خود در رانندگی در مسافت بسیار زیاد مطمئن باشید. همچنین اطمینان از امنیت ماشین شخصی خود را پیش از سفر به خوبی بررسی کنید تا با دردسرهایی مانند خراب شدن خودرو در جاده مواجه نشوید. برخی نکات مهم در طریقه سفر به قشم با ماشین شخصی وجود دارد که دانستن آن ها پیش از سفر لازم و ضروری است که در ادامه به آن می پردازیم.

مسیرهای سفر به جزیره قشم با ماشین شخصی

در اولین قدم باید با مسیرهای سفر به قشم آشنا باشید و با توجه به موقعیت مکانی فعلی خود، بهترین گزینه را انتخاب کنید. هر کجای ایران که هستید، باید مسیر خود را به سمت استان هرمزگان دنبال کنید. در ادامه مسیر باید به بندر پل بروید که در فاصله 85 کیلومتری بخش جنوب غربی بندرعباس قرار دارد. در این قسمت از سفر باید برای رفتن به بندر لافت یک مسیر آبی را با سوار شدن(به همراه ماشین) لندیگراف طی کنید. این مسیر آبی بسیار کوتاه و در حدود 5 کیلومتر است که زمان لازم برای آن حدود 30 دقیقه تخمین زده شده است. پس از آنکه به بندر لافت جزیره قشم رسیدید، برای رفتن به سمت شهر قشم، باید 55 کیلومتر به سمت شرق رانندگی کنید.

سفر به جزیره قشم با ماشین شخصی

بنادر قشم برای ورود به جزیره با ماشین شخصی

یکی دیگر از مهم ترین نکاتی که باید در راهنمای سفر به قشم با ماشین شخصی به آن توجه داشته باشید، این است که از کدام بنادر قشم می توان با ماشین شخصی وارد شد. درست است که در این جزیره بنادر فعال مختلفی وجود دارد، اما درحال حاضر تنها گزینه پیش روی شما، مسیر مابین بنادر پل و لافت است. حمل و تردد ماشین های شخصی فقط از طریق بندر لافت امکان پذیر است، اما برای تردد مسافران می توانید از تمام بنادر جزیره مانند بندر ول که کمترین فاصله را برای سفر آبی تا جزیره قشم دارد، استفاده کنید.

زمان فعالیت لندیگراف های بندر پل به سمت بندر لافت، از ساعت 6 الی 24 است. البته ساعت حرکت آن ها با توجه به میزان تقاضا متفاوت است، به عنوان مثال در روزهای خلوت، زمان حرکت آن ها هر دو ساعت است. درحالی که در روزهای شلوغ، شناورها بدون وقفه به جابجایی مسافران و وسایل نقلیه آن ها می پردازند.

سفر شخصی به قشم با ماشین

هزینه سفر به قشم با ماشین شخصی

یکی دیگر از مهم ترین نکات سفر به جزیره قشم با ماشین شخصی این است که چه هزینه هایی انتظار شما را می کشد. تعیین دقیق هزینه های سفر به قشم با وسلیه نقلیه شخصی کمی دشوار است، اما فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید در برآورد و پیش بینی بودجه لازم برای رفت وآمد به این جزیره زیبا درنظر داشته باشید، ازجمله:

هزینه سوخت با توجه به مسافت رفت وبرگشت بر حسب کیلومتر(100 الی 120 لیتر برای مسیر رفت از تهران به بندرعباس) هزینه سوخت برای گشت وگذار در داخل جزیره هزینه عوارض جاده ای انتقال خودرو با لندیگراف در مسیر رفت که در سال 1402 معادل 280 هزار تومان است. انتقال خودرو با لندیگراف در مسر برگشت که در سال 1402 معادل 110 هزار تومان است.

مدارک لازم برای حمل خودروی شخصی به قشم

از آنجایی که قصد سفر به قشم با ماشین شخصی خود را دارید، پس باید برای ورود به این جزیره مدارک لازم را نیز به همراه داشته باشید. چراکه تنها بعد از بررسی و تائید مدارک، مجوز ورود به جزیره قشم و امکان تردد در آن برای شما صادر می شود. بنابراین در بین مدارک مختلفی که برای سفر همراهتان است، این موارد را فراموش نکنید:

کارت ماشین مدارک شناسایی مالک خودرو گواهینامه مدارک بیمه نامه ماشین برگه معاینه فنی معتبر

در صورتی که مجوز ورود و تردد با ماشین شخصی را دریافت کردید، آن را در تمام طول سفر در جایی امن نگه دارید تا در صورت لزوم بتوانید آن را ارائه کنید.

ررزو تور قشم برای تجربه سفری خوش و بی دردسر

همان طور که اشاره شد، برخی از افراد برای سفر به قشم تمایل دارند تا با ماشین شخصی خود سفر کنند. اما از آنجایی که سفر به جزیره قشم با ماشین شخصی به برنامه ریزی و زمان بندی زیادی نیاز دارد، برای افراد پرمشغله که زمان محدودی برای سفر دارند، سفر با تور قشم گزینه بهتری محسوب می شود. هرروزه شاهد برگزاری تور قشم از تهران هستیم که بهترین خدمات را به مسافران ارائه می کنند و درعین حال قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای نیز دارند.

عوامل مختلفی در قیمت تور قشم اثرگذارند. در واقع وسیله ای که برای رفت وبرگشت انتخاب می کنید، محلی که برای اقامت خود در نظر می گیرید و تعداد روزهایی که می خواهید در سفر باشید، همگی در قیمت تاثیرگذار هستند. طبیعتا هزینه ای که برای هتل 5 ستاره پرداخت می شود، با هزینه و خدمات یک هتل 3 ستاره تفاوت دارند. از دیگر عوامل بسیار مهم در قیمت تور قشم، تاریخ و فصلی است که برای سفر در نظر می گیرید. چرا که در ایام تعطیلات و عید نوروز که درخواست مردم برای مسافرت زیاد است، هزینه ها نیز افزایش پیدا می کنند.

سخن پایانی

برای سفر به جزیره زیبای قشم، گزینه های زیادی از سفر هوایی، سفر زمینی، سفر با تور و سفر به قشم با ماشین شخصی  وجود دارد که می توانید با توجه به روحیه، زمان و علاقه خود بهترین روش سفر را انتخاب کنید. از آنجایی که قرار است با خودروی شخصی خود به این جزیره زیبا بروید و مسافت زیادی را برای رسیدن به این شهر طی کنید، باید پیش از سفر با نکات و شرایطی که پیش روی شما قرار دارد، آشنا باشید. به همین دلیل در این مطلب به بررسی تمام آن چیزی که باید از سفر به جزیره قشم با ماشین شخصی بدانید پرداختیم.

انتهای رپرتاژ آگهی

نظرات

captcha