همکاری شرکت نفت و گاز گچساران در قالب 48 قرارداد با دانش بنیان ها

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران از امضای 48 فقره قرارداد به ارزش 480 میلیارد ریال با شرکت های دانش بنیان در سال 1402 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت نفت و گاز گچساران، غلامرضا کمالی در آئین امضا قراردادهای خرید کالا و تجهیزات و تفاهم نامه های پژوهشی گچساران گفت: شرکت نفت و گاز گچساران به عنوان دومین تولیدکننده نفت کشور، از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه در دوسال اخیر به برکت دولت انقلابی سیزدهم و تلاش کارکنان صنعت نفت فرآیند تولید نفت در وضعیت بسیار مطلوبی قرار گرفته است، افزود: این شرکت در کنار انجام رسالت ذاتی خود که تولید نفت و گاز است مسئولیت سنگینی در زمینه نگهداشت تأسیسات، تجهیزات و ماشین آلات خود به عهده دارد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران با بیان اینکه شرکت نفت گچساران جزو شرکت های قدیمی است که نخستین چاه آن حدود یک قرن پیش حفاری شده، بیان کرد: قلب نفت ایران یعنی گوره در سال 1346 عملیاتی شد.

کمالی با بیان اینکه 75 درصد کالاهای مورد نیاز این شرکت از دانش بنیان ها تأمین می شود، تصریح کرد: در سال 1402، چهار هزار قلم کالای مورد نیاز شرکت نفت وگاز گچساران در قالب 897 فقره درخواست و به مبلغ 8 هزار میلیارد ریال با هدف حمایت از تولید داخلی، از سوی تولیدکنندگان و سازندگان داخلی ساخته شد و در اختیار بخش های مختلف قرار گرفت.

وی ادامه داد: از مجموع چهار هزار قلم کالا مورد نیاز، سه هزار و 266 قلم کالا با برآورد مالی 600 میلیارد تومان از سوی سازندگان داخلی تولید و به شرکت ها تحویل داده شده است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز گچساران با اشاره به اینکه در سال 1402 خرید کالا نسبت به سال های گذشته افزایش دوبرابری داشته است، گفت: این موضوع منجر به افزایش گردش سرمایه در این شهرستان شده است.

کمالی با بیان اینکه در حوزه تأمین کالا نسبت به پارسال رشد صددرصدی داشته ایم، افزود: این مقدار اقلام باتوجه به 797 درخواست موجود از اداره های مختلف، از سوی شرکت های داخلی ساخته و خریداری شده است.

وی با بیان اینکه پارسال نزدیک به 26 میلیارد تومان اعتبار در بخش اموال وجود داشته است و با پیگیری های انجام شده امسال به 200 میلیارد تومان افزایش داده شد، گفت: تاکنون حدود 130 میلیارد تومان اعتبار در بخش اقلام خریداری شده است و تا پایان سال کماکان در حال خرید خواهیم بود و امیدواریم در سال بعد خریدهای بیشتری انجام دهیم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران اظهار کرد: با توجه به قانون حمایت از تولید بار اول در معامله با شرکت های دانش بنیان برخی نیازهای فناوری شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران از این طریق در حال پیگیری است.

کمالی ادامه داد: مهمترین نیازهای شرکت نفت و گاز گچساران شامل کالا، قطعات، مواد، تجهیزات، خدمات و نرم افزار در حوزه های فنی و عملیاتی و خدماتی و مواد شیمیایی است.

وی گفت: تعداد قراردادهای نهایی و امضا شده این شرکت در سال 1402، 96 مورد به ارزش 9 هزار میلیارد ریال است که شامل خرید سیستم و قطعات توربین، کمپرسورهای گازی، تلمبه های نفت، قطعات و تجهیزات برق، الکترونیک، ابزار دقیق، مواد شیمیایی، لوله و اتصالات است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران تصریح کرد: امروز 6 قرداد با شرکت های دانش بنیان و 2 قرارداد دیگر با شرکت های تولیدکننده به مبلغ 64 میلیارد امضا شد.

کمالی یادآور شد: در این مدت پروژه مزرعه زیستی جمع آوری و پاکسازی خاک های آلوده با متراژ 2 هزار و 500 متر به منظور جلوگیری از بروز خسارت به محیط زیست ایجاد شد.

نظرات

captcha