از ابتدای انقلاب روزانه ۵۴ کیلومتر به طول شبکه برق کشور افزوده شد

طی ۴۵ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی روزانه به طور متوسط ۵۴.۷ کیلومتر خطوط انتقال، فوق توزیع و توزیع نیرو به طول شبکه برق کشور افزوده شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، در طول دوران پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، متوسط رشد سالانه خطوط فوق توزیع برق ۵.۲ درصد و خطوط انتقال نیرو ۶.۱ درصد بود که از افزایش روزانه ۷.۲ کیلومتر به طول شبکه برق قدرت در ۴۵ سال اخیر حکایت دارد و با احتساب رشد روزانه ۴۷.۵ کیلومتر در شبکه توزیع نیرو، طول شبکه توزیع تا انتقال برق کشور طی ۴۵ سال گذشته، روزانه ۵۴.۷ کیلومتر افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش طی این مدت طول خطوط انتقال برق از ۴۵۴۸ کیلومتر به ۵۶ هزار و ۲۲۷ کیلومتر، فوق توزیع از ۹ هزار و ۱۳ کیلومتر به ۷۶ هزار و ۸۵۴ کیلومتر و توزیع نیرو از ۶۸ هزار و ۲۰۴ کیلومتر به یک میلیون و ۴۸ هزار و ۶۰۶ کیلومتر رسید.
همچنین ظرفیت پست های انتقال و فوق توزیع برق با متوسط رشد سالانه ۷.۷ درصد از ۹ هزار و ۳۲۷ مگاولت آمپر در سال ۵۷ به ۱۲۶ هزار و ۷۷۷ مگاولت آمپر تا پایان آبان امسال افزایش یافت که بدون احتساب ظرفیت پست های بلافصل نیروگاهی است.
در این مدت قدرت نامی نیروگاه ها نیز از ۷ هزار و ۲۴ مگاوات به ۹۱ هزار و ۸۴۵ مگاوات و تولید ناویژه نیروگاهی از حدود ۱۷ میلیارد کیلووات ساعت به حدود ۲۸۰ میلیارد کیلووات ساعت افزایش یافته است.

نظرات

captcha