کاملی توضیح داد؛

بیماران خاص چگونه در سامانه بیمه سلامت نشان دار شوند

مدیر کل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران، جزییات نحوه نشان دار شدن بیماران خاص و صعب العلاج در سامانه بیمه سلامت را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد اسماعیل کاملی، در پاسخ به این پرسش که بیماران خاص و صعب العلاج چگونه نشان دار می شوند، گفت: بیماران برای درخواست ثبت نشان می توانند وارد سامانه شهروندی به نشانی bimehsalamatiranian.ir شوند، در صورتی که بیماری فرد مشمول نشان هایی باشد که در سامانه های وزارت بهداشت (RDA) ثبت می شوند و بیمار در سامانه مذکور ثبت نام شده باشد، نشان به صورت خودکار از طریق سامانه شهروندی به بیمار متنسب می گردد. این بیماری ها شامل هموفیلی، تالاسمی، ام اس ، سیستیک فیبروزیس ، بال پروانه ای، SMA و اوتیسم است.

وی افزود: بدیهی است جهت انتساب نشان از مسیر فوق الذکر ، بیمار می بایست ابتدا در سامانه های مرتبط با نشان دار شدن از طرف وزارت بهداشت ثبت نام شده باشد. این ثبت نام مطابق با دستورالعمل های وزارت بهداشت صورت می پذیرد.

کاملی ادامه داد: برای بیماری هایی که در حال حاضر امکان ثبت و نشان دار کردن در سامانه های ریجستری وجود ندارد، تا زمان ایجاد امکان ریجستری در سامانه های وزارت بهداشت، ثبت نشان می بایست در سامانه مدیریت نشان بیمه سلامت صورت پذیرد. بیماران پس از مراجعه به اداره کل بیمه سلامت یا ناظر بیمه مستقر در بیمارستان در مراکز درمانی از طریق این سامانه نشان دار می گردند. هم چنین با ثبت درخواست در سامانه شهروندی، ادارات کل بیمه سلامت پس از تماس با بیمار و اخذ مدارک مرتبط، نشان را به بیمار متنسب می نمایند.

وی تاکید کرد: انتساب نشان برای بیماران تأمین اجتماعی، طبق فرآیندهای آن سازمان و با ثبت درخواست در سامانه های آن سازمان صورت می گیرد.

نظرات

captcha