فیلم فجر 42 در آینه مهر؛

ارتش در فیلم فجر از چه آثاری حمایت کرد؟/ واکنش به حاشیه «مجنون»

یکی از کارشناسان اداره هنری سینمایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از حمایت و پشتیبانی ارتش برای ساخت تولیدات سینمایی مرتبط با نگاه ملی گفت و توضیحاتی درباره دلایل حمایت نکردن از فیلم «مجنون» داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجید میرزایی کارشناس اداره هنری و سینمایی ارتش با بیان اینکه توجه به مجاهدت های رخ داده در دوران دفاع مقدس و تبیین آن برای نسل جوان از جمله مصادیق جهاد تبیین و وظایف ارتش است، اظهار کرد: ارتش با نگاهی یکپارچه و ملی، حامی و پشتیبان فعالان عرصه های فرهنگی به ویژه حوزه فیلم و سریال است و همکاری و مشارکت در تولید آثاری نظیر؛ «سلمان فارسی»، «مختارنامه»، «شوق پرواز»، «موقعیت مهدی»، «غریب»، «سرو زیر آب»، «ماجرای نیم روز»، «رد خون»، «منصور»، «زیرخاکی»، «شهید بروجردی»، «دسته دختران»، «آبادان 1160» نشان دهنده حمایت ها و پشتیبانی های گسترده ارتش از آثار نمایشی است.

وی با بیان اینکه در چهل و دومین جشنواره فیلم فجر نیز حمایت از آثار سینمایی در دستور کار قرار داشته است، تصریح کرد: حمایت از تولید فیلم های سینمایی «آسمان غرب» و «احمد» از جمله فیلم های سینمایی هستند که ارتش جمهوری اسلامی ایران به شکل های گوناگونی در تولید آن ها نقش داشته و از این آثار حمایت کرده است.

میرزایی درباره حواشی پیش آمده در نشست خبری فیلم «مجنون» که با گلایه تهیه کننده فیلم درباره نحوه همکاری ارتش همراه بود، گفت: تمامی آثاری که روند معمول تصویب فیلم نامه در ارتش را که روندی سهل و کوتاه است، طی کنند، می توانند از حمایت های ارتش برخوردار شوند. این در حالی است که تهیه کننده مذکور بدون ارسال متن فیلم نامه و حتی طرح کلی فیلم به اداره فیلم و سریال ارتش، خواستار برخورداری از حمایت شده است.

وی افزود: با پیگیری های به عمل آمده از سوی اداره فیلم و سریال ارتش، متن اولیه فیلمنامه مذکور به صورت غیرحضوری و غیررسمی با تاخیر بسیار زیاد و در بستر شبکه های اجتماعی مجازی، به اداره فیلم و سریال ارتش ارسال شد. کارشناسان این اداره با اولویت خیلی فوری متن اولیه را بررسی و خواستار رفع نواقص و ویرایش متن توسط فیلم ساز محترم شدند که به دلیل قرار داشتن طرح در مرحله نهایی تولید، این خواسته از سوی فیلم ساز اجابت نشد.

کارشناس اداره هنری و سینمایی ارتش در پایان گفت: توصیه ما به تولیدکنندگان آثار سینمایی، توجه به زمان مناسب برای ارسال متن فیلم نامه ها و ارسال متون از طریق مجاری رسمی به اداره فیلم و سریال ارتش است.

نظرات

captcha