قناعتی تاکید کرد؛

کاربرد هوش مصنوعی در ردیابی تداخلات دارویی و تشخیص بیماری ها

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران، هوش مصنوعی را در گسترش اطلاعات پرونده الکترونیک سلامت و ردیابی تداخلات دارویی کاربردی دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین قناعتی، در نشست تخصصی هوش مصنوعی در حوزه بهداشت و درمان با اشاره به کاربردهای بالینی هوش مصنوعی در زمینه بیماری های قلب و عروق، گفت: از هوش مصنوعی می توان در تشخیص دقیق و طبقه بندی بیماری های عروق کرونر و تریاژ اولیه بیماران، پیش بینی مرگ و میر بیماران، اثرات داروها و عوارض جانبی پس از درمان در سندروم حاد کرونری ، طبقه بندی صداهای قلب و تشخیص بیماری دریچه ای قلب استفاده کرد و تشخیص های از دست رفته و تست های بی رویه و متعدد را کاهش داد.

وی، کاربرد دیگر هوش مصنوعی را در زمینه بیماری های پوستی بیان کرد و گفت: تشخیص سرطان پوست کراتینوسیتی از عکس های صورت، طبقه بندی سرطان پوست از تصاویر ضایعه، شناسایی سلول های پوست از تصاویر اسمیر میکروسکوپی با دقت 94 درصد از جمله کاربردهای هوش مصنوعی در درمان بیماری های پوستی است.

قناعتی، هوش مصنوعی را قابل استفاده در بیماری های گوارشی، روانپزشکی ، چشم پزشکی و عضلانی اسکلتی، بیماری های عفونی، نورولوژی و انکولوژی دانست و گفت: هوش مصنوعی پزشکی از راه دور و امکان دسترسی بیماران به متخصصان حاذق و همچنین جامعیت بخشیدن به طب فردی را فراهم می اورد.

وی افزود: دور از ذهن نیست که در آینده بیمار از طریق ارتباط با نرم افزار، بیماری خود را بدون حضور پزشک تشخیص دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، هوش مصنوعی را در گسترش اطلاعات پرونده الکترونیک سلامت و در ردیابی تداخلات دارویی کاربردی دانست و گفت: با استفاده از هوش مصنوعی می توان بیماری الزایمر و زوال عقل را پیش بینی کرد.

نظرات

captcha