در گفت وگو با مهر مطرح شد؛

تدوین «بیست کووید» همزمان با تولید/ممیزی سریال در حد چند پلان بود

تدوینگر «بیست کووید» با اشاره به تدوین این سریال همزمان با تولید عنوان کرد معمولا کسی متوجه زحماتی که تدوینگر کشیده است، نمی شود.

علی گورانی تدوینگر سریال «بیست کووید» درباره چالش های تدوین این مجموعه تلویزیونی که این شب ها از شبکه سه سیما پخش می شود به خبرنگار مهر گفت: قصه سریال «بیست کویید» درباره سیر تحول مثبت کاراکتر اصلی داستان است که در بستر اتفاقات چند سال گذشته و همه گیری ویروس کرونا رخ داده و روایتی کمدی دارد. به دلیل همکاری قبلی که با این تیم داشتم، برای تدوین این سریال با من صحبت شد. به این ترتیب خرداد ماه ضبط سریال آغاز و تا الان 31 قسمت نهایی و آماده پخش شده است.

این تدوینگر درباره نحوه همکاری با تیم سازنده بیان کرد: تدوین سریال به صورت همزمان پیش رفت که قطعاً این مدل کار به صورت همزمان با گروه تولید، برای شخص تدوینگر پروسه ای سخت و طولانی است. وقتی هم زمانی با پخش هم داشته باشد که سختی آن توأمان است ولی مزایای تاثیرگذاری برای تیم سازنده اثر دارد زیرا به صورت روزانه، خروجی خود را می بینند و امکان و زمان اصلاح و تغییر برای آنها فراهم است.

گورانی همچنین درباره شرایطی که بعضا با ممیزی یک اثر در زمان پخش ایجاد می شود، توضیح داد: بالاخره ممیزی بخشی از عملکرد سازمان های سیاست گذاری مثل صدا و سیما است ولی در مورد سریال «بیست کویید» ممیزی به شکل مرسوم و قابل توجه وجود نداشت. ممیزی ما در این مجموعه، تنها در حد چند پلان بود که آن هم به روایت کلی داستان سریال، خدشه ای وارد نکرد.

تدوینگر سریال «بیست کووید» در پایان گفت: البته که به هر حال یک تدوینگر باید بتواند با این مصایب به گونه ای کنار بیاید که مخاطب متوجه اصلاحات اتفاقی در خروجی کار نشود. با این همه معمولا کسی متوجه زحماتی که تدوینگر کشیده است نمی شود.

نظرات

captcha