مدیرعامل مؤسسه محک عنوان کرد؛

توانمندسازی سه مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

مدیرعامل مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان «محک»، در خصوص اقدامات انجام شده در 33 سال فعالیت این مؤسسه، نکاتی را متذکر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، آراسب احمدیان گفت: این مؤسسه در چارچوب سومین برنامه استراتژیک و با شعار «محک فقط تهران نیست» سه مؤسسه تسکین در تبریز، کسا در اصفهان و خراسان در مشهد را که با انگیزه درونی شکل گرفته و به صورت مستقل فعالیت می کنند، توانمند کرده است.

وی افزود: در حال حاضر شبکه همکاری و ارتباطی از سازمان های مردم نهاد مستقل با استاندارد یکسان در حمایت از کودکان مبتلا به سرطان در سراسر ایران شکل گرفته است.

مدیرعامل محک ادامه داد: توانمندسازی این سه مؤسسه در یک شبکه یکپارچه با توجه به تعداد مراجعان بالا به آنان و انتقال تجربیات مؤسسه محک در ارائه خدمات درمانی، رفاهی، اقتصادی و روان شناختی به کودکان مبتلا به سرطان و خانواده آنان انجام گرفته است.

جواد میلانی مدیرعامل خیریه تسکین در تبریز گفت: ما چهار مؤسسه خیریه در 4 استان با یک هدف مشترک اما به شکل مستقل فعالیت می کنیم و یک شبکه را تشکیل داده ایم. ما چهار مؤسسه خیریه گردهم آمده ایم تا هیچ کودکی در هیچ کجای ایران تبعیض درمانی را احساس نکند.

وی در معرفی مؤسسه خیریه تسکین، افزود: به واسطه آغاز همکاری مؤسسه تسکین با مؤسسه خیریه محک، از سال 1398، فعالیت این سازمان بر اساس استاندارد محک آغاز شد. از آن زمان تاکنون بالغ بر 1900 پرونده کودک مبتلا به سرطان در خیریه تسکین تشکیل شده که از این تعداد 680 کودک تحت درمان هستند.

مدیرعامل خیریه تسکین با بیان آنکه با کسب تجربه از مؤسسات خیریه مخصوصاً محک تاکنون 640 کودک مبتلا به سرطان قطع درمان شده اند، گفت: این افتخاری است که نشان می دهد سرطان پایان زندگی نیست و با حمایت به موقع، نتایج زندگی بخشی حاصل می شود.

محمدرضا احمدی مدیر عامل مؤسسه خیریه کسا اصفهان، ضمن بیان نحوه شکل گیری کسا گفت: با توجه به استراتژی محک در سال 1393، مؤسسه مستقل کسا به شکل رسمی تأسیس شد و طی تفاهم نامه پنج ساله با محک توانمند شد. از آن زمان حدوداً 2200 پرونده کودک تشکیل شده است. در حال حاضر 100 کودک تحت درمان هستند و 600 کودک قطع درمان شده اند. مؤسسه کسا علاوه بر اصفهان، کودکان مبتلا به سرطان در کاشان را نیز تحت پوشش دارد و افق ما حمایت از کودکان مبتلا به سرطان در کل استان اصفهان است.

شیما شریفی مدیرعامل مؤسسه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان خراسان نیز در این نشست خبری گفت: مؤسسه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان خراسان از سال 1395 در راستای استراتژی توانمندسازی مؤسسات خیریه توسط محک به شکل مستقل تأسیس شد.

وی افزود: مؤسسه خیریه خراسان در سال 1402 به مؤسسه ای تبدیل شد که در حال حاضر 1060 کودک مبتلا به سرطان را تحت حمایت دارد. ما به شکل روزانه 20 کودک جدید را ثبت و وارد چرخه حمایتی درمان می کنیم.

شریفی گفت: با توجه به زیرساخت، برنامه و استراتژی که از مؤسسه محک دریافت کردیم، این افتخار را داریم که پذیرای تمام کودکانی باشیم که برای درمان از سیستان و بلوچستان تا خراسان به ما مراجعه می کنند.

نظرات

captcha