به مناسبت دهه فجر؛

بهره برداری از سایت های ارتباطی ایرانسل در همدان

دو سایت ارتباطی ایرانسل در شهرستان های بهار و کبودرآهنگ استان همدان، به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی، به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی ایرانسل، صبح روز گذشته 17 بهمن 1402 و همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی، در مراسمی با حضور دکتر عباس صادقی پوریانی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان، دکتر مجتبی فیض اللهی فرماندار شهرستان بهار، دکتر حمید میرزایی بخشدار لالجین و جمعی از مدیران منطقه ای و استانی، از سایت ارتباطی ایرانسل در روستای «راه هموار» لالجین از توابع شهرستان بهار استان همدان و به نمایندگی از سایت ارتباطی دیگر در بخش مرکزی شهرستان کبودرآهنگ، بهره برداری شد.

این دو سایت در مجموع 8 روستا و 577 خانوار را تحت پوشش قرار می دهد و با اعتباری بالغ بر 90 میلیارد ریال، 2هزار نفر را به اینترنت پرسرعت همراه ایرانسل متصل می کند.

اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران تاکنون بیش از 90 درصد جمعیت کشور را تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار داده که این آمار در شهرهای بزرگ 100 درصد و شهرهای دیگر نیز نزدیک به این میزان است. ایرانسل در همین راستا و با هدف تکمیل پوشش ارتباطی در تمام شهرها و روستاها، پروژه بزرگ USO (خدمات عمومی اجباری ارتباطات و فن آوری اطلاعات) را با هدایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش برده و با نصب و راه اندازی یا ارتقاء تکنولوژی سایت های ارتباطی، روستاهای بالای 20 خانواری که طبق برنامه وزارت ارتباطات به ایرانسل واگذار شده اند را تحت پوشش اینترنت پرسرعت تلفن همراه قرار داده است. این پروژه بزرگ اکنون در ماه های پایانی است و طبق پیش بینی های وزارت ارتباطات، جشن اتصال تمام روستاهای بالای 20 خانوار کشور به شبکه ملی اطلاعات، تا پایان سال 1402 برگزار می شود.

نظرات

captcha