به مبلغ 350 میلیون دلار؛

گوگل جریمه پنهان کاری درباره افشای اطلاعات را می پردازد

گوگل توافق کرده 350 میلیون دلار برای تسویه شکایتی بپردازد که با یک باگ امنیتی در وب سایت شبکه اجتماعی منسوخ شده +Google مرتبط بوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، تسویه اولیه شکایت روز دوشنبه در دادگاه ایالتی سن فرانسیسکو و یک سال پس از واسطه گری ارائه شد. اکنون قاضی دادگاه درباره تایید آن تصمیم می گیرد.

فرایند مذکور این ادعا را حل و فصل می کند که گوگل در مارس 2018 میلادی از یک اختلال نرم افزاری 3 ساله مطلع شده بود که در نتیجه آن داده های شخصی کاربران +Google افشا شدند. با این وجود شرکت مشکل را ماه ها پنهان کرد و همچنان به طور عمومی به تعهد خود به امنیت داده ها تاکید داشت.

سهامداران مدعی هستند گوگل بیم آن داشت که با افشای این امر تحت بررسی های رگولاتوری و عمومی قرار گیرد که فیس بوک پس از رسوایی کمبریج آنالایتیکا با آن روبرو شده بود. در رسوایی فیس بوک داده های کاربران این شبکه اجتماعی برای انتخابات 2016 آمریکا جمع آوری شده بود.

طبق شکایت مذکور پس از افشای خبر مربوط به باگ نرم افزاری، ارزش سهام آلفابت(شرکت مادر گوگل) به شدت کاهش یافت و چند میلیارد دلار از ارزش آن در بازار کم شد.

گوگل در این تسویه هرگونه اقدام اشتباه را انکار کرده و مدعی است هیچ شواهدی از سواستفاده از داده ها کشف نکرده است.

نظرات

captcha