همزمان با افتتاح گالری اشراق؛

پوسترهای انقلاب در «خیابان انقلاب» به نمایش درمی آید

همزمان با افتتاح گالری اشراق و به مناسبت ایام دهه فجر، نمایشگاه عکس «خیابان انقلاب» از 18 تا 30 بهمن در فرهنگ سرای اشراق برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، هم زمان با چهل و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، گالری فرهنگسرای اشراق افتتاح و نمایشگاه عکس های «خیابان انقلاب» در فرهنگ سرای اشراق برگزار می شود.

در این نمایشگاه، 50 عکس از کتاب «پوسترهای انقلاب اسلامی» به نمایش گذاشته می شود. انتشارات سوره مهر کتاب «پوسترهای انقلاب اسلامی ایران» با پژوهش محمدرضا توکلی صابری و با مقدمه نورالدین زرین کلک را به چاپ رسانده است. کتاب «پوسترهای انقلاب اسلامی ایران» بخشی از تاریخ ایران را در طی سال های ۱۳۵۷ تا ۱۳۶۴ به نمایش می گذارد. این پوسترها، اطلاعات تاریخی، جامعه شناختی و هنری زیادی در بردارند.

این کتاب شامل 586 پوستر است که مولف از دیوارهای شهر تهران برداشته است به علاوه پوسترهایی که از انجمن گرافیک ایران، مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی و از منابع دیگر تهیه کرده است. این پوسترها برحسب موضوع در چهل و دو گروه طبقه بندی شده اند، سپس این گروه ها در زیر سه عنوان کلی روزهای انقلاب اسلامی، شخصیت های انقلاب و موضوعات انقلاب در کتاب تنظیم شده اند.

نظرات

captcha