در ماه های آتی صورت می گیرد؛

3 دادگاه پیش روی گوگل در آمریکا

گوگل در ماه های آینده با 3 دادگاه مربوط به شکایت های مختلف از سوی وزارت دادگستری آمریکا و ایالت های این کشور درباره سلطه بر بازار تبلیغات دیجیتال و همچنین جستجو در وب روبرو است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، یک قاضی دادگاه فدرال دیروز 9 سپتامبر 2024 میلادی را به عنوان تاریخ شروع دادگاه مربوط به شکایت وزارت دادگستری آمریکا و ائتلافی از ایالت ها علیه گوگل اعلام کرد. گوگل متهم است که از سلطه خود در فناوری تبلیغات دیجیتال سوءاستفاده کرده است.

شکایت مذکور که در ژانویه 2023 میلادی ثبت شده، گوگل را به انحصار بازار تبلیغات دیجیتال و زیر پا گذاشتن قوانین متهم می کند. دولت آمریکا اعلام کرده گوگل باید سوییت مدیریت تبلیغات خود را بفروشد.

این شرکت آمریکایی اتهامات را رد و ادعا می کند اگر این شکایت در دادگاه موفق شود به کندشدن فناوری، افزایش هزینه های فناوری و سخت تر شدن رشد هزاران کسب وکار و ناشر کوچک منجر خواهد شد.

وزارت دادگستری، ویرجینیا و ایالت های دیگر خواستار تعیین تاریخ دادگاه در ماه جولای بودند. اما قاضی لئونی برینکما در دستوری اعلام کرد برگزاری دادگاه در تابستان مشکلات لجستیکی همراه دارد.

تاریخ این دادگاه در حالی اعلام شده که گوگل در مارس 2025 باید به طور جداگانه در دادگاه ایالت تگزاس نیز حاضر شود که مربوط به شکایتی مشابه از سوی تگزاس و ایالت های دیگر است که عملکردهای تبلیغاتی شرکت را به چالش می کشند.

پرونده شکایت سومی نیز علیه گوگل ثبت شده که پیش بینی می شود بیانیه های پایان دادرسی آن در می 2025 میلادی به قاضی دادگاهی در واشنگتن ارائه می شود. این شکایت از سوی وزارت دادگستری کلورادو و چند ایالت دیگر علیه سلطه گوگل بر جستجوی وب ثبت شده است.

نظرات

captcha